Rada na Střelnici dotrénoval: Neodcházím zapšklý, závěr je nepříjemný, ale za těch devět let se nemám za co stydět

Tak už je to oficiální. Cesty Petra Rady a Jablonce se rozchází po téměř čtyřech a půl letech. Velezkušený trenérský odborník se totiž dohodl s majitelem severočeské značky ze Střelnice Miroslavem Peltou na předčasném rozvázání smlouvy.

Rada na Střelnici dotrénoval: Neodcházím zapšklý, závěr je nepříjemný, ale za těch devět let se nemám za co stydět

Do konce sezony 2021/2022 povedou Malínského, Pilaře, Zeleného a spol. dosavadní asistenti Tomáš Čížek a Jiří Vágner, s tím, že oba bývalí jablonečtí hráči už tak činili na pondělní tréninkové jednotce.

"V pondělí jsme si s Petrem Radou sedli a po vzájemné dohodě skončilo jeho působení v roli trenéra Jablonce. Za odvedenou práci zejména v předchozích letech se sluší Petrovi poděkovat, protože byl u největších klubových úspěchů v naší historii. Teď je ovšem situace jiná a je potřeba do závěru boje o záchranu vnést nový impulz," citoval web fkjablonec.cz slova vlastníka Pelty.

Sám Rada toho na severu země nezažil málo. Hned dvakrát si zahrál základní skupinu evropských pohárů a ve Fortuna:lize finišoval dvakrát na třetí a dvakrát na čtvrté pozici, což je velmi lichotivé. V tomto ročníku už to ovšem nebylo ono...

Komu všemu na konci své mise u čtrnáctého týmu tabulky poděkoval? "Mám dobrý vztah s majitelem klubu a už jsem asi dozrál k tomu, že jediné, co tomu může pomoct, je nějaká změna. Proto jsme se dneska sešli, o situaci jsem se bavili a ulevili jsme tomu tlaku, aby se závěr zvládnul. Z tohoto pohledu jsme se dohodli, hráčům jsem řekl, že se s nimi nebudu loučit, ale budu věřit, že to zvládnou a bude důvod, abych se s nimi důstojně rozloučil. Teď jsme se domluvili, že tým převezmou asistenti a zkusí ligu zachránit. Neodcházím zapšklý, ale mrzí mě to. Čekal jsem, že to skončí po sezóně nějakým umístěním, které nebude takhle děsivé. Nastala taková situace a pořád věřím, že to Jablonec zvládne. Tohle bylo moje druhé angažmá v Jablonci a v součtu je to nějakých devět let. Beru to jako takový rodinný příběh. I když tenhle závěr není optimální pro diváky, pro hráče, pro trenéry, ale za těch celých devět let se nemám za co stydět, i když ten závěr je nepříjemný. Prožil jsem tady krásné roky se všemi lidmi, s diváky, i když to někdy bylo vypjaté. Ale takový jsem a takový budu, měnit se nebudu. Chtěl bych poděkovat všem lidem, co tu v klubu dělají, ať to byl sekretariát, trenéři mládeže, ekonomické oddělení, všichni kluci, co nám dělají servis, tak v tom vůbec nebyl problém. Samozřejmě, jsem někdy složitější, jsem nevrlý, když se prohraje, ale myslím si, že každý, kdo mě zná, tak jsem byl s každým za dobře. Po nikom se nevozím a vozit nebudu. Přeji Jablonci jen to nejlepší a mrzlo by mě, kdyby to došlo do černého scénáře. Jsem přesvědčený o tom, že se to zvládne. Chtěl bych poděkovat i divákům, kteří na nás chodili a fandili. A v neposlední řadě těm fanouškům, kteří s námi všude jezdili. Sledoval jsem to a jezdili i ve složité situaci, těm klobouk dolů. A musím říct, že se drželi dlouho a neskandovali nic špatného. Moc jim chci poděkovat za výjezdy, které byly," uzavřel na fkjablonec.cz majitel hned několika domácích trenérských rekordů, který by se měl podle posledních spekulací za pár týdnů ujmout druholigové Dukly.

Malinský: V kabině je ticho. Každý si uvědomuje vážnost situace

Zdroj: fkjablonec.cz