Zajímavý tah Artety? Vyhlédl si střelce, který je již Premier League prověřen

Není žádným tajemstvím, že Arsenal potřebuje během letního přestupového okna ulovit nové ofenzivní tváře do svého kádru. V lednu se londýnský klub rozloučil s Aubameyangem, podobný osud by měl za pár týdnů čekat také Lacazetta a Nketiaha. Během jara se objevilo několik jmen, které byly spojovány s Emirates Stadium, tentokrát se objevila i překvapivá varianta.

Zajímavý tah Artety? Vyhlédl si střelce, který je již Premier League prověřen

Jak již bylo zmíněno, očekává se, že Lacazette a Nketiah budou v létě balit kufry a prodloužení stávajících kontraktů se nedočkají. Podle informací Daily Mail se Gunners pokusí ukořistit brazilského legionáře Gabriela Jesuse, který by mohl být po sezóně označen na Etihad Stadium za nadbytečného.

Pětadvacetiletý Jesus v této sezóně neposbíral příliš startů od úvodních minut a jeho herní vytížení se počítá spíše v minutách. Napříč všemi soutěžemi naskočil do 21 zápasů, z toho do třinácti z lavičky náhradníků. Citizens se netají tím, že by v létě rádi získali nového střelce a mezi nejžhavější kandidáty je pasován Erling Haaland či Harry Kane.

Jesus by tak mohl být vyzván uvolnit své místo v kabině. Do karet tomuto tvrzení nahrává i fakt, že bude vstupovat do posledního roku své smlouvy a Pep Guardiolo zatím nenaznačil, že by hráči rád nabídl nový kontrakt.

Arsenal již údajně začal zjišťovat své možnosti a na odchovance Palmeiras se dotazoval u jeho agenta. Zástupci londýnského klubu věří, že by se nemuselo jednat o příliš nákladnou investici, navíc se jedná o hráče, který už prokázal, že mu ostrovní Premier League sedí.

Zdroj: dailymail.co.uk