Příští šéf United Ten Hag: Jsem odhodlaný vybudovat tým, který bude dosahovat úspěchů, jakých si zaslouží

Dvacetinásobného mistra Premier League z Old Trafford povede od příštího soutěžního ročníku 2022/2023 nizozemský odborník Erik ten Hag, jenž zamíří do divadla snů z Ajaxu Amsterdam.

Příští šéf United Ten Hag: Jsem odhodlaný vybudovat tým, který bude dosahovat úspěchů, jakých si zaslouží

Nástupce Němce Ralfa Rangnicka, který se na rudé straně Manchesteru stane pátým koučem po odchodu Sira Alexe Fergusona, se upsal rudým ďáblům do roku 2025 s opcí na další sezonu...

"Erik v průběhu posledních čtyř let s Ajaxem ukázal, že je jedním z nejzajímavějších a nejúspěšnějších koučů v Evropě. Je proslulý atraktivním a útočným fotbalem, přičemž také sází na mladé hráče. Během jednání se nám líbila jeho vize a nadšení, jak vrátit Manchester United na úroveň, kde se chceme pohybovat," citoval web aktualne.cz slova ředitele United Johna Murtougha.

A co první dojmy dvaapadesátiletého odborníka, jenž aktuálně bojuje o šestatřicátý titul pro Ajax? "Bude těžké Ajax po těch neuvěřitelných letech opustit. Chci ale fanoušky ujistit, že se budu stále plně soustředit na to, abych tuhle sezonu dotáhl před přestupem do Manchesteru United do úspěšného konce," vzkázal amsterdamským fanouškům.

Od června pak bude myslet pouze na jednu slavnou ostrovní značku, které by rád vrátil zašlý lesk. "Stát se trenérem Manchesteru United je velká pocta a jsem z této výzvy nadšený. Znám historii tohoto velkého klubu a vášeň fanoušků. Jsem odhodlaný vybudovat tým, který bude dosahovat úspěchů, jakých si zaslouží," vzkázal při svém představení někdejší kouč rezervního mužstva Bayernu Mnichov.

Když se potká vytáčené připojení s 5G sítí...

Zdroj: aktualne.cz