United mají před “derby” s Liverpoolem další problém: Postícího se Pogbu

Francouzský záložník bude mít během úterního střetnutí na Anfieldu dva soupeře. Tým Liverpoolu a hlad, respektive žízeň.  

United mají před “derby” s Liverpoolem další problém: Postícího se Pogbu

Ani z perspektivy jeho zaměstnavatele klíčové utkání v boji o místo v Lize mistrů nedonutí Paula Pogbu zpronevěřit se svému náboženskému přesvědčení. A podle výroku jeho šéfa Ralfa Ragnicka citovaného webem Goal.com tak Pogba ani před úterním zápasem proti Liverpoolu nepřeruší ramadán, který praktikujícím muslimům zakazuje během denního světa jíst a pít. Úplný západ slunce, který zákaz uvolňuje přitom na severu Anglie proběhne až po zahájení utkání.  

"Jako hráč ijako profesionál je na to zvyklý. Nemluvil jsem s ním o tom, jeho výkon to neovlivní," komentoval situaci Rangnick. "Pokud vím, tak půst dodržuje, ale jak jsem řekl, osobně jsem s ním o tom nemluvil.” A přidal i osobní perspektivu. "Měl jsem už dost jiných hráčů, kteří se postí. Znám také minimálně jednoho hráče Liverpoolu, býval to můj hráč, který také drží půst. Ibrahim Konaté, takže ten by měl také stejný problém," snažil se Ragnick bránit rozhodnutí jednoho ze svých klíčových hráčů. 

Pogba je přitom dlouhodobě fanoušky United kritizován za neustálenou formu a když jej Ragnick o víkendu proti Norwichi střídal, na Old Trafford se z tribun ozýval silný pískot. Ragnick nicméně odmítl, že by Pogbova forma a výkony byly jakkoliv jeho náboženským půstem ovlivněny. A ani on jako manažer se tímto nenechal ovlivnit. “Cítil jsem, že je správný čas nasadit čerstvé nohy a čerstvé hráče, ale nemyslel jsem na ramadán nebo něco podobného," vysvětlil Rangnick. 

zdroj: Goal.com