Slovák Rodák s Fulhamem postoupil do Premier League, ale tvrdí, že se tým musí změnit

Čtyři kola před koncem oslavil po úterní výhře 3:0 nad Prestonem Fulham návrat do nejvyšší anglické soutěže Premier League. Londýnský klub Championshipem proletěl a ve velkém stylu ji dominoval, ve svých řadách má třeba nejlepšího střelce soutěže Alexandra Mitroviče, který se 40 góly v ligové sezóně láme historické rekordy.   

Slovák Rodák s Fulhamem postoupil do Premier League, ale tvrdí, že se tým musí změnit

Svůj významný podíl na postupu má i slovenský gólman Marek Rodák, který ve 30 zápasech v druhé anglické lize dostal pouze 24 gólů a 13krát udržel čisté konto. "Máme nejlepší útok a druhou nejpevnější obranu. To mluví za vše," komentoval výsledek sezóny v rozhovoru pro slovenský deník Pravda Rodák, který zároveň vyjádřil přesvědčení, že tentokrát se klub ze západního Londýna v nejvyšší soutěži udrží déle než minule, kdy se z Premier League Fulham “pakoval” po jednoroční epizodě.

Pro to, aby se Fulham mezi anglickou elitou udržel se nicméně bude muset jeho herní styl podle Rodáka změnit. Nelze totiž předpokládat, že by si proti City nebo Liverpoolu mohli na Craven Cottage dovolit to samé, co proti Derby nebo Barnsley. “S tímto stylem hry nemůžeme v Premier League uspět. Musíme se zlepšit v obraně, protože čelíme soupeřům jiné úrovně. Určitě chceme dávat góly, ale musíme být vzadu kompaktnější, protože soupeři nás za to budou trestat,” konstatoval pro Pravdu Rodák.

A velkou část kreditu za dominantní sezónu Fulhamu Rodák přiřkl i portugalskému trenérovi Marcu Silvovi, jež po minulé sezóně nahradil Scotta Parkera. “Hrajeme útočnější fotbal. Dříve jsme hráli zezadu, a pokud jsme vedli, řešili jsme situace spíše na jistotu. Nyní si chceme pojistit vedení. Je to zajímavé pro oko fanouška. Líbí se mi také, že padá hodně gólů,” porovnal oba kouče Rodák. A nyní Rodák doufá, že Marco Silva bude úspěšnější než Parker i co se týká schopnosti udržet Fulham v nejvyšší soutěži. 

zdroj: Pravda.sk