Tuchel se vyjádřil ke svému útočnému tanku. Co podle něj potřebuje Lukaku k návratu do formy?

Byl obří posilou, na kterou Chelsea před sezónou vynaložila přestupový rekord. První zápasy naprosto dominoval a angličtí experti měli jasno o králi střelců. Pak se začal vytrácet a proti Southamptonu se Romelu Lukaku nevlezl ani na lavičku.  

Tuchel se vyjádřil ke svému útočnému tanku. Co podle něj potřebuje Lukaku k návratu do formy?

Německý kouč Chelsea Thomas Tuchel  trvá na tom, že belgický reprezentant Romelu Lukaku, potřebuje jen "jednu jiskru", aby znovu objevil svůj střelecký talent a začal opět trhat sítě za zády soupeřových gólmanů.  Thomas Tuchel vysvětlil, proč Romelu Lukaku v poslední době nenastupuje za Chelsea, a zároveň prozradil, že je "jednou z možností", jak nastoupit ve středu večer proti Arsenalu. Osmadvacetiletý útočník, který stále v letošním roce čeká na svůj první gól v Premier League v roce 2022 v důsledku čehož ztratil své místo v základní jedenáctce Blues, prochází obří výkonnostní krizí a spekuluje se o jeho možném odchodu ze Stamford Bridge.

Timo Werner, jehož Tuchel aktuálně na hrotu útoku Blues využívá, skóroval třikrát v předchozích dvou vystoupeních, ale Tuchel si nemyslí, že Lukaku potřebuje impuls od svého spoluhráče, aby se nastartoval. Zároveň Tuchel nicméně připustil, že je přesvědčen, že problémy s kondicí výrazně brzdí Belgičanův progres. "Nemyslím si, že potřebuje inspiraci. Potřebuje ten jeden moment, tu jednu jiskru," řekl šéf Chelsea novinářům před zápasem s Arsenalem.

"Když se podíváte na zápasy s Brentfordem a Realem Madrid, vidíte, jaké úsilí jsme museli vynaložit, abychom se opět stali vítězným týmem. Romelu měl proti Realu Madrid v Lize mistrů dát gól, ale chybí mu štěstí. Pokud nastoupí, budeme potřebovat vše, co dokáže fyzicky, ale vždy je jednou z možností," pokračoval dál Tuchel, který vysvětloval, proč nedává aktuálně svému hvězdnému útočníkovi více prostoru. Nicméně statistiky hovoří proti významnějšímu zapojení Belgičana. Lukaku dokázal od svého opětovného přestupu do Chelsea zaznamenat v 37 vystoupeních pouze 12 gólů, z toho jen pět v Premier League. Podaří se mu ve zbytku sezóny zvrátit tento propad formy?

zdroj: Goal.com