Žádný Real. Haaland jde do City, angličtí novináři znají jeho plat i nástupce v Dortmundu

Sága o přestupu jednoho z nejžádanějších mladých útočníků napsala další díl. Pokud se potvrdí informace novinářů z německého Bildu, respektive anglického Daily Mail, měl by tento být poslední. Působiště Erlinga Haalanda v příští sezóně? Manchester City.  

Žádný Real. Haaland jde do City, angličtí novináři znají jeho plat i nástupce v Dortmundu

Plat půl milionu liber týdně, čímž přeskočí klubového rekordmana de Bruyneho. Vyplacení přestupní klauzule ve výši 63 milionů liber. A od příští sezóny v podstatě předplacené místo na hrotu útoku, kde Pep Guardiola místo tradičního kladiva doposud rotoval rychlíky typu Sterlinga, Jesuse nebo Mahreze. To je podle zdrojů novinářů z Bildu a Daily Mail nejbližší budoucnost norského útočného zázraku Erlinga Haalanda, doposud hajícího barvy Borussie Dortmund.

City zvítězilo. O Haalandův podpis byl velký zájem ve Španělsku a Real s Barcelonou se podle kuloárních informací mohli přetrhnout, kdo nabídne lepší podmínky. Svou nabídku Haalandově agentovi Minu Raiolovi měl předložit Paris Saint-Germain, Manchester United zase měl podle některých spekulací vazbu na Haalanda v merku, když obsadil Ralfa Ragnicka. Nyní podle novinářů nicméně celá epopej může být podpisem pětileté smlouvy vyřešena už příští týden.

Podle Bildu nicméně Borussia Dortmund už má dokonce nalezeného Haalandova nástupce a dle jejích zdrojů BVB je připravena podepsat vycházející hvězdu německého fotbalu z proslulé akademie Red Bullu Salzburg Karima Adeyemiho. Přestup není překvapením, protože ze stejného směru přišel i Erling Haaland, který v rakouském celku působil před Dortmundem. Po příchodu na Westfalenstadion, nyní Signal Iduna Park, vstřelil v 85 zápasech 82 gólů.

zdroj: Bild/Daily Mail