Dortmund doma rozstřílel Wolfsburg. Haaland se trefil dvakrát a od Schicka ho dělí dva góly

Také německá Bundesliga pokračuje o víkendu svým dalším kolem. V sobotu bylo na programu pět utkání. Nejvíce si zařádil Dortmund, který doma rozstřílel Wolfsburg 6:1.

Po bezbrankové a nevýrazné první půli z obou stran v zápase mezi Augsburgem a Herthou Berlín byli hosté z Berlína od úvodního hvizdu druhého poločasu výrazně aktivnější. A to se jim hned vyplatilo, protože ve 49. minutě vstřelili vedoucí branku. Jelikož to byla po devadesáti minutách jediná úspěšná střela, připsala si Hertha do tabulky důležité tři body, díky nimž se vyhoupla mimo sestupové pozice na patnáctou příčku. Za hosty odseděl celé utkání na lavičce Vladimír Darida.

Střeleckou exhibicí fotbalistů Borussie Dortmund skončil zápas s Wolfsburgem. Dortmunf se k vysokému vítězství nastartoval již výtečnou první půlí, ve které o své výhře prakticky rozhodl. Hosté z Wolfsburgu totiž odcházeli do kabin za stavu 5:0 poté, co vestfálskému celku do sítě hostí padlo prakticky všechno, co vyslal na bránu. Dvě branky vstřelil za Dortmund i Erling Haaland o jehož přestupu do Manchesteru City se nyní v Německu velmi diskutuje. Haaland se tak dostal na konto osmnácti branek. Na druhého nejlepšího střelce Bundesligy Patrika Schicka tak nyní Nor ztrácí dva góly.

Také fotbalisté Freiburgu si zastříleli proti Bochumi, kterou pátý celek Bundesligy porazil konkrétně 3:0. Toho času jedenácté Bochumi zápas vůbec nevyšel. Hosté byli všude později a prakticky se nedostali ani do žádné šance. Navíc dohrávali nez vyloučeného Stafylidise. Freiburg o svém vítězství prakticky rozhodl již dvěma rychlými brankami z úvodu zápasu.

I přes poměrně hodně příležitostí v utkání mezi Mohučí a Stuttgartem se diváci žádné branky nedočkali. Hráči obou týmů ale neměli střelecké štěstí, takže většina balónů mířila zcela mimo brankové konstrukce. Pro Stuttgart se nicméně jedná o velmi cenný bod do bojů o záchranu.

Kolín porazil Borussii Mönchengladbach i v derby zápase současné sezóny. O výhře hostujícího celku rozhodla už první půle, kdy si domácí nevěděli rady s rychlými protiútoky hostů. Díky nim Modeste, Kaintz a Ljubičić vystříleli Kolínu poměrně bohatý náskok do druhé půle. Gladbachu se podařilo snížit až v závěru zápasu. Mönchengladbach je tak poražen po čtyřech povedených zápasech a naopak Kolín navázal na úspěch proti Mohuči. Navíc je minimálně do neděle na šestém místě Bundesligy, které znamená místo v pohárové Evropě.

Mistrovský Bayern si snadno poradil s trápícím se Biefeldem 3:0. Favorit utkání měl navrch celou dobu, a to dokázal zúročit celkem třemi góly, kanonýr Lewandowski vyšel však naprázdno.

Bundesliga, 30. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 0:1 (0:0)
Branka: 49. Serdar.

Dortmund - Wolfsburg 6:1 (5:0)
Branky: 24. Rothe, 26. Witsel, 28. Akanji, 35. Can, 38. a 54. Haaland – 81. Baku.

Freiburg - Bochum 3:0 (2:0)
Branky: 4. Kübler, 16. a 53. Sallai.

Mohuč - Stuttgart 0:0

Mönchengladbach - Kolín 1:3 (0:3)
Branky: 85. Embolo – 5. Modeste, 20. Kainz, 34. Ljubičić.

Bielefeld - Bayern Mnichov 0:3