Blíží se konec legendy? Jablonec bude hledat nového trenéra

Konec po čtyřech letech? Vypadá to tak. Petru Radovi na severu Čech zanedlouho skončí smlouva a zdá se, že její prodloužení nebude na hlavním pořadu dne. Napovídá tomu i fakt, že jablonecký boss Miroslav Pelta začal rozhazovat sítě kolem dalších trenérů. 

Blíží se konec legendy? Jablonec bude hledat nového trenéra

Končícíc smlouva a boj o záchranu. Ano, přesně v této pozici se momentálně nachází trenér Petr Rada se svým Jabloncem. Severočeši jsou momentálně na 12. místě tabulky, tudíž zatím patří do skupiny o udržení společně se Zlínem, Teplicemi, Bohemians, Pardubicemi a Karvinou. Jablonec dělí od klidného středu celých 7 bodů. To se nezdá tak nedosažitelné, kdyby však hráči vyhrávali.

Nemusíme si lhát, poslední zápas, který Jablonec vyhrál byl 16. února s Mladou Boleslaví, kterou rozstřílel 4:0. To je však všechno. Od té doby samá remíza či prohra. To nejhorší přichází až teď. Jablonec čekají tři zápasy do konce. Slavia Baník a Zlín. Doma se Zlínem půjde o všechno, jelikož je to soused v tabulce o udržení. Zápasy se Slávií a Baníkem budou muset dopadnout zázrakem a výhrou severočechů.

Výsledky Jablonce nepřispívají ani tomu, že by měl Petr Rada podepsat novou smlouvu s týmem. Vše naznačuje, že po čtyřech a pů sezóně dojde k rozloučení. Boss Miroslav Pelta už podle některých zpráv hází lasa dalším trenérům a s prodloužením se tak nejspíš nepočítá. 

Ano musíme uznat, že letošní sezóna Jablonci vůbec nevyšla a nejspíše je čeká velká redukce kádru, ale na tu druhou stranu musí každý z nás uznat, že persona Petra Rady bude chybět ještě více. 

„Já tady třeba v létě už nebudu, ale ti hráči tady budou,“ Tuto větu pronesl Petr Rada po remíze s Pardubicemi. Zdá se tak, že další etapa jeho trenérského života brzy skončí. Uvidíme ho ještě na prvoligových trávnících?