Malinský: V kabině je ticho. Každý si uvědomuje vážnost situace

V kabině Jablonce je ticho. Po sobotní ztrátě s Pardubicemi se strašák podobě možného sestupu zase připomenul a nálada je na bodu mrazu. Svěřenci kouče Petra Rady se trápí v koncovce a výsledky se nedostavují. Pro tým, který na podzim hrál v pohárové Evropě, to je hotová pohroma.

Malinský: V kabině je ticho. Každý si uvědomuje vážnost situace

Po nevydařeném úvodu nadstavby přišel mezi novináře třicetiletý záložník Tomáš Malinský, který měl v utkání s Pardubicemi dvě šance vstřelit branku. Ani jemu se to však nepodařilo a jeho tým nakonec padl 0:1. „Nevím, jestli o nervozitě. Spíš je to o kvalitě jednotlivců, kteří se v té dané situaci ocitnou. Ono to také není sranda na tom hřišti, když člověk vede třicet metrů balón a furt musí koukat, aby ho měl pod kontrolou,“ nechala se slyšet někdejší tvář Liberce či pražské Slavie.

Na Střelnici není nyní nikomu do zpěvu a každý si uvědomuje, že je třeba ve zbylých zápasech zabrat. „Teče nám do bot. Mám to v hlavě, ale honí se mi tam nějaké černé scénáře. Říkali jsme si, máme pět kol. Jenže teď už máme jen čtyři. Musíme prostě zabrat, nic jiného nám nezbývá, jestli nechceme hrát baráž,“ pokračoval Malinský.

Patnáctá příčka v tabulce není nic příjemného, neboť z tohoto místa by Jablonec mířil do baráže, kde už je to velká loterie. A do konce sezóny navíc zbývají jen čtyři duely. „Je to katastrofální. Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budeme hrát o záchranu a budeme dokonce na patnáctém místě, nikdo by tomu asi nevěřil. Bohužel, takový fotbal někdy je. Pořád jsou však ty čtyři kola a můžeme se z toho dostat. Nikdo nechce hrát baráž,“ poukazuje na to, že se zkusí se svými spoluhráči posunout v tabulce výše. V kabině je ale znát, že na Jablonec v této sezóně padla velká krize.

„Je tam ticho. Každý si uvědomuje vážnost situace. Je potřeba s tím něco udělat, v tréninku odvádět maximum a přenést to pak na hřiště. Chybí nám taková ta lehkost, měli bychom se ve více lidech tlačit do vápna soupeře, tak aby to vedlo k brankám. Když to vezmu obecně, za celou sezonu jsme vstřelili strašně málo branek, a to vypovídá o situaci, v které teď jsme,“ dodal Malinský.

Zdroj: fkjablonec.cz