Pilař nyní svou klubovou budoucnost nechce komentovat, ale od Jablonce dostal nabídku na prodloužení...

Jeden z nejlepších hráčů jablonecké sezony Václav Pilař přišel v rámci ligového jara o měsíc, za což mohlo zranění kotníku, které mu smolně způsobil v MOL Cupu sparťan Ladislav Krejčí.

Pilař nyní svou klubovou budoucnost nechce komentovat, ale od Jablonce dostal nabídku na prodloužení...

"Dostávám se do toho zpátky, odehrál jsem tři zápasy. Ale ani ode mě to teď není úplně ono. Je znát, když vypadnete na delší čas z tréninku. Z mé pozice zkušeného hráče musím pomáhat týmu co nejvíc, být produktivní. Za nic se neschovávám, v nadcházejících kolech musím patřit mezi rozdílové hráče," informoval na stránkách gol.cz bývalý hráč dvou bundesligových klubů.

Cesta za zelenobílou záchranou by měla stát právě na zkušených borcích jeho typu. "Jablonec má celkově zkušený tým, musíme si ale pomoct hlavně sami, povzbudit se. Věřím, že máme dostatečně velké kvality na to, abychom záchranu uhráli. Ale ke kvalitě potřebujeme přidat i všechno ostatní, bojovností počínaje. A také se vyvarovat se individuálních chyb," přidal na gol.cz bývalý reprezentant Česka s dvaadvaceti mezinárodními starty a pěti trefami.

Třetí tým uplynulého soutěžního ročníku není zvyklý na to, aby se pohyboval blízko nelichotivým barážovým příčkám. "Vůbec na tohle nejsme zvyklí, babráme se v tom. O záchranu hraju poprvé, nic takového jsem nikdy nezažil. S Plzní jsem hrával o tituly. Nerozumím tomu, že jsme v tabulce dole, když vidím naši kvalitu. Ale taková je realita. Je dobré přemýšlet nad dalším zápasem, věřit, že ho zvládneme za tři body a odrazíme se," uvedl před posledním kolem základní části serverem gol.cz citovaný bývalý křídelník Hradce, Sigmy i Liberce, jenž dorazil na Střelnici v roce 2020.

Smlouva na současné adrese mu dobíhá v červnu. Byť zklamaný Miroslav Pelta avizoval, že hodlá udělat větší čistku, Pilaře by se dotknout nemusela. "Záležitost ohledně mé budoucnosti nyní nechci komentovat. Od Jablonce jsem dostal nabídku na prodloužení, teď se chci ale stoprocentně soustředit na důležitý závěr ligy a pomoct klubu k záchraně," zakončil na gol.cz dvojnásobný šampion české ligy z let 2015 a 2018.

Švancara o Baníku: Nevím, co vedení klubu vlastně chce. S tímto kádrem na první trojku rozhodně nemá

Zdroj: gol.cz