Vydrovi končí v Burnley smlouva. Kde by mohl hrát český reprezentant v příští sezóně?

Zatímco Burnley, nepříliš úspěšně, bojuje o setrvání v Premier League, Matěj Vydra bojuje o další angažmá. Podle lokálních novin je o spíše paběrkujícího českého útočníka docela zájem.  

Vydrovi končí v Burnley smlouva. Kde by mohl hrát český reprezentant v příští sezóně?

Z anglických nižších soutěží, kde se mu před příchodem do Burnley střelecky velmi dařilo, má být podle lokálního listu Burnley Express zájem o českého reprezentačního útočníka Matěje Vydru. Tomu po sezóně končí smlouva a Clarets zatím vůbec nevypadají, že by měli zájem ji prodloužit. Za pár dní třicetiletý český útočník tak po sezóně bude volit nové působiště, podle zdrojů místních novinářů se po něm poptávají i kluby z Německa, Turecka nebo americké MLS.

České ofenzivní tykadlo mělo během posledních měsíců problémy se zdravím. "Vyds se bohužel dostal víceméně do plné kondice a pak si zranil loket a zjistilo se, že je to vykloubené, takže teoreticky je zpátky na trávníku, ale to jeho návrat zdrží," komentoval jeho situaci ještě v březnu nedávno odvolaný bývalý kouč Clarets Sean Dyche. Vydra nicméně už od dubna nastoupil do třech utkání, připsal si dohromady necelých šedesát minut ve kterých zaznamenal jednu asistenci. V klubové hierarchii nicméně je jeho pozice po zimním příchodu Wouta Weghorsta z Wolfsburgu relativně slabá a Vydra je až útočníkem číslo 3. I podle toho se dá podle místních novinářů odvodit, že si do konce sezóny příliš neodehraje a po ní odejde.  

Vydra tak podle všeho nepříliš produktivně ukončí i nepříliš produktivní pobyt na Turf Mooru, kde během čtyř sezón po jedenáctimilionovém transferu z Derby odehrál v Premier League 89 zápasů ve kterých nastřílel osm gólů. Bude jeho budoucí štace ať již v Anglii, Německu, Turecku nebo za velkou louží ve Spojených státech alespoň gólově produktivnější?

zdroj: Burnley Express