Londýnské derby ovládl Arsenal, Citizens nepustili Brighton ke slovu

Nejemotivnější moment prvního dohrávaného zápasu v půli týdne přišel ještě před zahájením utkání, kdy příznivci domácích vyjádřili podporu nehrající opoře hostí Cristianu Ronaldovi, který prošel domácí tragédií.

V naprosto jednoznačnou záležitost se zvrhlo "kdysi prestižní" derby mezi Liverpoolem a Manchesterem United. Střetnutí tabulkově druhého týmu s šestým bylo naprosto jednostrannou záležitostí, když svěřenci Jürgena Kloppa šli do vedení už v páté minutě a tým vedený Ralfem Ragnickem v podstatě v žádném momentu zápasu nevypadal, že by vůbec pomýšlel na to, že by mohl výsledek jakkoliv zvrátit. Liverpool přehrál podle statistik United 72:28 na držení míče, na střely pak zvítězil 14:2. Výhra 4:0 pro "obyvatele Anfield Road" tak byla ve své podstatě ještě k Rudým ďáblům milosrdná.

Everton ve středu přivítal na své půdě Leicester, ale byly to Lišky, které udeřili již v páté minutě zásluhou Barnese. O dělbě bodů musel rozhodovat až v nastaveném času druhé půle Richarlison. Newcastle uhájil svou půdu před nájezdem Crystal Palace díky jediné trefě utkání, kterou obstaral v prvním poločase Almirón.

Londýnské derby dopadlo lépe pro Arsenal, který ukořistil tři body na Stamford Bridge. Na trefu Nketiaha reagoval Werner, ale hosté se dostali opět do vedení po trefě Smith Rowea. Po půlhodině hry stav srovnal Azpilicueta, ale po změně stran se střelecky dařilo Gunners a Nketiah se Sakou rozhodli o výhře 4:2.

Brighton dokázal odolávat ofenzivnímu náporu Manchesteru City celou první půli, ale po změně stran se již ke slovu dostali domácí, kteří po brankách Mahreze, Fodena a Silvy slavili výhru 3:0.

Liverpool - Manchester United 4:0
Branky: 5. Diaz, 22. a 85. Salah, 48. Mane

Everton - Leicester 1:1
Branky: 90+3. Richarlison - 5. Barnes

Chelsea - Arsenal 2:4
Branky: 17. Werner, 32. Azpilicueta - 13. a 57. Nketiah, 27. Smith Rowe, 90+2. z pen. Saka

Newcastle - Crystal Palace 1:0
Branka: 32. Almirón

Manchester City - Brighton 3:0
Branky: 53. Mahrez, 65. Foden, 82. Silva