Arteta připustil, že se mu Partey se v této sezóně už nejspíš nevrátí

Kouč londýnského Arsenalu Mikel Arteta přiznal, že očekává, že bude po zbytek sezóny bez záložníka jednoho z klíčových záložníků svého mužstva Thomase Parteyho.

Arteta připustil, že se mu Partey se v této sezóně už nejspíš nevrátí

Ten si při porážce 3:0 s Crystal Palace na začátku tohoto měsíce přivodil zranění stehna a očekávalo se, že vynechá pár týdnů, než se zotaví. Jelikož ale čas není přítel Arsenalu, návrat na trávník v této sezóně už asi od něj nečekejme.

Ačkoliv má Partey tu nejlepší léčbu a byl poslán na četná skenování a konzultace se specialisty v naději, že se tím urychlí jeho uzdravení, Arteta už nyní přiznal, že bitva o první čtyřku bude pravděpodobně už jen bez Parteyho.

„Zprávy, které jsme dostali, nejsou dobré,“ přiznal španělský kouč. „Nevypadá to moc pozitivně, ale počkáme a uvidíme. Snaží se dostat zpět co nejrychleji, ale v tuto chvíli v tom nejsme příliš optimističtí.“

Zranění defenzivního záložníka přišlo pro Gunners v nepříliš vhodný čas. Arsenal totiž toho času bojuje o umístění v první čtyřce týmu Premier League. „Moment není ideální. Ke konci sezóny jsme věděli, že jedním z klíčových prvků bude mít tým k dispozici co nejvíce. Kromě Parteyho chybí ještě Tierneyho, ale my prostě musíme pokračovat v soutěži a zvládnou to,“ nechal se slyšet Arteta.

Partey byl před zraněním ve velmi dobré formě, ale stejně jako v případě levého obránce Kierana Tierneyho, Arteta musí najít způsob, jak si poradit bez něj.

Zdroj: 90min.com

Zinčenko: Každým dnem stále víc nenávidím lidi, kteří přišli napadnout naši zemi. Nesmí se o tom přestat mluvit