Vůbec si to nezasloužili, štěkal Tuchel po vyrovnávacím gólu Vydry. Ten vynuloval dominanci Chelsea

Podle statistik to byl naprosto jednoznačný zápas. Chelsea držela balon 70 procent hracího času, proti 5 střeleckým pokusům Burnley vyslala na Popea pětinásobek, na rohy vyhrála 14:2. Výsledek zní ale po vyrovnávacím gólu Matěje Vydry 1:1. A Chelsea v boji o čelo tabulky přišla o dva body.

“Ukradli nám body. Kdybychom ten zápas hráli stokrát, tak devětadevadesátkrát vyhrajeme,” neskrýval své zklamání trenér domácích Thomas Tuchel. “Odehráli jsme fantastický zápas, samozřejmě že jsem zklamaný,” potvrdil dojem novinářů BBC Tuchel, s tím, že zároveň připustil, že právě v téhle nevypočitatelnosti spočívá kouzlo fotbalu. "To je přesně důvod, proč všichni milují tuhle hru - tým může doslova ukrást nezasloužený bod, pokud jeho soupeř zapomene dát góly, které si zaslouží," prohlásil Tuchel. A ten jeho tým v sobotu opravdu zapomněl. Chelsea si vytvořila bezpočet, šancí hlavička Thiaga Motty v prvním poločase orazítkovala břevno, Callum Hudson-Odoi v obou poločasech stál tváří tvář Nicku Popeovi. Skóre otevřené Kaiem Havertzem ale nikdo nenavýšil.

A tak přišel moment Matěje Vydry. Ten na hřiště přišel v 70. minutě místo Gudmundssona a o devět minut později po pasu Jaye Rodrigueze vstřelil svůj první gól v této sezóně. “Tohle je na Matějovi i Jayovi úžasné,” pochvaloval si po zápase přínos obou střídajících kouč Burnley Sean Dyche. “Vždycky na hřiště donesou obrovské množství energie a v omezeném čase jsou připraveni se porvat o to, aby nám pomohli,” dodává Dyche.

Ještě výše Dyche ale vyzdvihl svého dalšího hráče. "Když přijedete na takový stadion a soupeř létá  jako dnes létala Chelsea, zřejmě budete potřebovat, aby vás brankář podal výjimečný výkon. Nick Pope byl dneska fantastický." Pope nejenže udržel Burnley celou dobu v zápase, ale v úplném jeho závěru málem Matěji Vydrovi svým dlouhým odkopem umožnil rozhodnout o totálním bodovém expertu ze Stamford Bridge. Druhý gól svou střelou z halfvoleje ale český útočník už nepřidal.