Tuchel je podle Čecha výtečný psycholog a stratég. Co je jeho největší doménou?

Chelsea si o víkendu připsala svou premiérovou porážku v sezoně, když na svém Stamford Bridge nestačila na vedoucí Manchester City, jemuž podlehla 0:1.

Tuchel je podle Čecha výtečný psycholog a stratég. Co je jeho největší doménou?

Jak vše viděl Petr Čech, jenž je spojkou mezi vedením Blues a áčkem, s tím, že do jeho portfolia patří také klubová akademie, skauting či datové oddělení?

"Rozhodně to nebyl náš zápas. Je potřeba ovšem zmínit, že v posledních třech vzájemných kláních jsme dokázali Citizens vždycky něčím přelstít a nakonec i porazit. Počtvrté už se zřejmě poučili. My jsme v sobotu prohráli zaslouženě, protože se nám nedařilo plnit předem stanovený taktický plán v průběhu zápasu, který se od zranění krajního beka Reece Jamese úplně nevyvíjel podle našich představ. Druhý poločas jsme se sice zlepšili a bylo tam pár slibných náznaků, ale ty jsme bohužel nedotáhli," uvedl v interview pro web seznamzpravy.cz devětatřicetiletý funkcionář.

I když šestinásobný šampion Premier League nyní zaváhal, v roce 2021 se mu podařilo ovládnout Ligu mistrů a také v tabulce patří opět do špičky, což se mu v době panování Franka Lamparda nedařilo. Osmačtyřicetiletý Němec Thomas Tuchel, jenž je u londýnského kormidla od ledna, se tedy zatím vyplácí. Tím spíš, že dokáže velmi dobře vysvětlit hráčům, proč nejsou v základu a navíc zvládne udržet jejich pozitivní přístup k tréninkovým jednotkám...

"Troufnu si říct, že jsme tu měli už za trenérské éry Franka Lamparda výborně poskládané mužstvo, které bylo kondičně nadprůměrně připravené, jenže tomu absolutně neodpovídaly výsledky. S angažováním Thomase Tuchela jsme získali výtečného psychologa a stratéga, který dokáže svým svěřencům předat to nejdůležitější jasně a jednoduše. Právě Tuchelův smysl pro efektivní komunikaci je asi jeho vůbec největší doménou. Tuchel umí snadno předat svou vlastní vizi všem hráčům. Postupně v hráčích vybudoval vítanou pohodu a s výsledky přišla i potřebná sebedůvěra,“ uzavřel na seznamzpravy.cz exreprezentant s minulostí v Blšanech, Spartě, Rennes i Arsenalu.

Nejlepší produkty mládežnické akademie Rudých ďáblů, které aktuálně řádí na Old Trafford

Zdroj: seznamzpravy.cz