Tak tohle? Ferguson v United končit ještě nechtěl, ale vedení ho potopilo s posilami, odhalil Evra

Je tomu už více než sedm let, co legendární Sir Alex Ferguson opustil trenérské řady slavného Manchesteru United.

Tak tohle? Ferguson v United končit ještě nechtěl, ale vedení ho potopilo s posilami, odhalil Evra

Dříve se mluvilo o tom, že tak učinil z vlastní vůle, což je svým způsobem pravda, ale k tomuto rozhodnutí ho donutily okolnější vlivy.

„Sir Alex vždy miloval Manchester United a vždy také říkal, že s trénováním přestat nehodlá. Už během sezony 2012/13 si dělal plány na další dva ročníky, ale k těm už nenastoupil,“ prozradil veřejnosti Patrice Evra, jeden z oblíbených hráčů legendárního Skota.

„Ještě dva týdny předtím, než oznámil svůj odchod do důchodu, mi osobně řekl: ‚Patrice, neboj se, já tu budu ještě dobrých deset let.‘ To ale nikdy nenaplnil. Vedení mu zamítlo posily, které si poručil, a on přehodnotil svou situaci,“ překvapil.

A o koho že to šlo? „Sir Alex řekl: ‚Dejte mi Cristiana Ronalda a Garetha Balea. Chci tyto dva hráče a na 99 % nám vyhraju Ligu mistrů.‘ A abych byl upřímný, já se o tom osobně bavil s Cristianem a on mi řekl, že to byla pravda. Kdyby ho United v té době oslovili, on by se vrátil. Vedení ale mělo jiné plány…“

Vše dopadlo tedy nejhůř, jak jenom mohlo. „O dva týdny později za námi Sir Alex přišel do kabiny a já už věděl, že nám chce říct něco důležitého. V podstatě se nám všem omluvil a sdělil nám, že odchází do důchodu. Zejména u Robina van Persieho se Shinjim Kagawou se zastavil, protože je oba před sezonou podepsal a už je nemohl dál vést,“ dodával Evra.

Zdroj: talkSport