Tottenhamu se nedaří. Nazlobení fanoušci chtějí znát vize klubu. Požádali o schůzku s vedením

Příznivci londýnského klubu Tottenham Hotspur se obrátili na klubovou radu, aby podala vysvětlení své krátkodobé a dlouhodobé vize pro Kohouty. Fanoušci tak reagují na úpadek jejich klubu od doby, co vedení v roce 2019 vyhodilo letitého trenéra Mauricia Pochettina. Tottenhamu poté nevyšel experiment s angažováním Jose Mourinha, ale ani po příchodu Nuno Espirita Santa se věci v klubu nezlepšily.

Tottenhamu se nedaří. Nazlobení fanoušci chtějí znát vize klubu. Požádali o schůzku s vedením

Tottenham je toho času v Premie League po šesti kolech až na jedenáctém místě s devíti body za tři výhry a tři porážky. Navíc prohrál obě londýnská derby s Chelsea (3:0) a s Arsenalem (3:1), tedy s kluby, se kterými by se chtěl měřit. Fanoušci Spurs jsou tak mírně vykolejení a žádají vize vedení klubu.

„Za posledních několik týdnů nás kontaktoval rostoucí počet členů Trust (fanouškovská organizace Tottenhamu, pozn. red.) a širší fanouškovské základny, kteří jsou extrémně znepokojeni současným směřováním THFC,“ píše fanouškovská organizace Trust ve svém prohlášení. „Součástí naší role je zajistit, aby si rada klubu byla plně vědoma důležitosti fanoušků. Požádali jsme proto o schůzku s výkonnou radou klubu, abychom prodiskutovali krátkodobou i dlouhodobou strategickou vizi našeho klubu,“ vysvětlují fans londýnského celku na svých stránkách.

Fanoušci Kohoutů si od schůzky s vedením klubu slibují i nasvícení vize klubu pro tuto a další sezóny. „Toto setkání je příležitostí pro osoby s rozhodovací pravomocí v THFC vysvětlit své plány příznivcům. Vysvětlení by mělo zahrnovat plány pro tuto sezónu i mimo ni a vysvětlení, jak bude měřen úspěch,“ stojí ve stanovisku pobouřených fanoušků.

Reakce fanoušků londýnského klubu přišla jen krátce poté, co záložník Tottenhamu Lucas Moura kritizoval porážku s Arsenalem s tím, že spolu se spoluhráči nepodali dostatečný výkon k získání bodů. „Ten pocit je velmi, velmi špatný,“ řekl Moura pro deník Daily Mail. „Víme, co to znamená pro fanoušky i pro klub. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, chtěli jsme jiný výsledek. Je potřeba tvrdě pracovat. Hráli jsme velmi špatně, vůbec nic nefungovalo. Myslím, že Arsenal využil našich chyb. Dali jsme jim příliš mnoho prostoru. A nehráli jsme, nezkoušeli jsme hrát, nesnažili jsme se mít míč,“ dodal dále brazilský fotbalista pro anglický deník.

Šanci na nápravu budou mít fotbalisté Tottenhamu už poslední zářijový den ve druhém vystoupení Evropské konferenční ligy proti slovinské Muře. Fanoušci klubu určitě očekávají, že jejich hráči coby papírový favorit soupeře jednoznačně přejedou.

Zdroj: 90min.com

Jarošík se vrací na Stínadla jako trenér. Teplice chce posunout ze špatného rozpoložení do horních pater ligy