Ambiciózní projekty, které nevyšly. Kde jsou Drnovice, Blšany nebo Hlavice teď?

„Prachy, dorazily prachy. Nějakej bulharskej podnikatel.V kravíně holky pletly svetry na export. A on začal vrážet do klubu. Rozumíš? Nový kabiny, jasně, výřivky… Šup, trenér s A-licencí… Vesnice - 150 obyvatel - a kopou divizi. No, jak to mohlo asi dopadnout? Jak dlouho jim to trvalo? Sezónu. Pak ten Bulhar utek.“ Pamatujete na slova Jardy Kužela z dnes již kultovního seriálu Okresní přebor? Několik ambiciózních projektů v českém fotbale v minulosti opravdu vzniklo. Jak jsou na tom kluby jako Drnovice nebo Blšany nyní?

Ambiciózní projekty, které nevyšly. Kde jsou Drnovice, Blšany nebo Hlavice teď?

Drnovice

Klub, který sídlil v jihomoravské obci Drnovice na Vyškovsku, měl na vesnické poměry krásný stadion a perfektní zázemí pro více jak 6 000 diváků. V minulosti si několikrát zahrál i českou nejvyšší soutěž a nahlédl i do  evropských pohárů. Naposledy to však bylo v sezóně 2004/2005, kdy do ligy postoupil společně s Mladou Boleslaví. Poté nastaly finanční problémy a fotbal v Drnovicích zanikl.

K odkazu fotbalových Drnovic se nyní hlásí klub FKD, který na stadionu rovněž hraje v okresním přeboru Vyškov. Rezerva FKD pak působí ve III. třídě skupiny A okresního přeboru Vyškov.

V letošní sezóně se však do Drnovic vrátil i profesionální fotbal. Svá domácí utkání zde hraje druholigový Vyškov, který má za cíl jediné. Záchranu. Toho času je Vyškov na jedenáctém místě s deseti body.