UEFA ukončila disciplinární řízení s kluby Superligy. I nadále však proti soutěži bojuje

UEFA upustila od plánů na disciplinární řízení proti Barceloně, Realu Madrid a Juventusu Turín kvůli jejich pokračujícímu úsilí o vytvoření Superligy.

UEFA ukončila disciplinární řízení s kluby Superligy. I nadále však proti soutěži bojuje

Ve finanční fotbalové válce, která odstartovala v dubnu vyhlášením velkých klubů projektu Superligy, hrozily stále ještě rebelujícímu triu velké sankce. Soudy ale několikrát daly za pravdu právě klubům s tím, že je UEFA nemá právo sankciovat ani finančně, ani potenciálním vyloučením z klubových a mezinárodních soutěží, čímž by si sama UEFA zadělala logicky na velké potíže kvůli atraktivitě svých soutěží.

A i když se UEFA snažila původně rozsudky soudů ignorovat, nakonec poslední zářijové pondělí odsouhlasila zastavení všech disciplinárních řízení. „Po přerušení řízení proti FC Barcelona, Juventus FC a Real Madrid CF ve věci související s možným porušením právního rámce UEFA v souvislosti s takzvanou „Superligou“ odvolací orgán UEFA dnes prohlásil řízení za neplatné a neplatné, jako by řízení nikdy nebylo zahájeno, “ stojí v prohlášení evropské fotbalové asociace.

Rozhodnutí o ukončení přišlo poté, co španělský soud potvrdil postoj klubů v soudních řízení. Fotbalová asociace tak měla pět dní na to, aby svůj případ odložila a nečelila potenciálně vlastnímu vyšetřování. I přestože UEFA souhlasila se zrušením trestů, nedávno kontaktovala všechny evropské národní fotbalové svazy a vyzvala k jednotě v pokračující bitvě proti Superlize.

„Vytrvalá snaha o tento projekt a z toho vyplývající soudní případy zahrnují pokračující existenciální ohrožení základů a budoucnosti evropského fotbalu a evropského sportovního modelu,“ cituje server 90min.com argumenty fotbalové asociace s tím, že nečinnost v tomto boji by jen pomohla k ničení evropského modelu sportu agresivními komerčními zájmy.

Zdroj: 90min.com

Bude Sparta mistrem? Tvrdík: Měli jsme hrát s béčkem. Vše o Ronaldovi v MU. Nový HATRICK je tu!