Jarošík se vrací na Stínadla jako trenér. Teplice chce posunout ze špatného rozpoložení do horních pater ligy

Novým koučem fotbalových Teplic se stal podle očekávání Jiří Jarošík. S ním se na Stínadla vrací i v realizačním týmu i Tomáš Hunal.

Jarošík se vrací na Stínadla jako trenér. Teplice chce posunout ze špatného rozpoložení do horních pater ligy

„Hlavní trenérem bude Jiří Jarošík, který na Stínadlech strávil žákovskou část své kariéry, mimo jiné byl také u mistrovského titulu starších žáků v roce 1992,“ informoval příznivce klubový web. "Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu. To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky," uvedl k příchodu někdejšího záložníka pražské Sparty nebo právě i Teplic ředitel klubu Rudolf Řepka.

Sám Jarošík, který s fotbalem v Teplicích začínal, doufá, že se mu povede mužstvo, které se zmítá v dolních patrech Fortuna:ligy, pozvednout. "Teplice teď nejsou v ideálním rozpoložení, ale rozhodně se téhle práce a téhle role nebojím. Všichni uděláme všechno pro to, aby Teplice byly někde jinde," uvedl k angažmá nový kouč fotbalistů v žlutomodrých dresech.

Jarošík se po své bohaté kariéře, ve které oblékal mimo jiné i dres londýnské Chelsea, Birminghamu, CSKA Moskva Celticu Glasgow nebo Realu Zaragoza, dal na trenérskou dráhu, kdy byl nejprve asistentem sparťanské rezervy a poté zamířil jako asistent do Liberce a Ružomberoku, kde pomáhal Davidu Holoubkovi. Úspěšný byl poté coby hlavní trenér Ústí nad Labem. Poté si vyzkoušel nepříliš povedené angažmá u slovinského mistra NK Celje a od letošního léta vedl 1. SK Prostějov.

Asistentem Jiřího Jarošíka bude oblíbenec teplických fanoušků a bývalý nekompromisní stoper Tomáš Hunal, který s Jarošíkem spolupracoval také v Prostějově. I Hunal zanechal na Stínadlech výraznou stopu, když ještě jako hráč odcházel ze Stínadel po čtyřech a půl letech na kontě s pohárovým primátem nebo třetím místem v lize. "S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes," přiblížil svého nejbližšího spolupracovníka nový trenér Teplic. Jako trenéra brankářů si pak Jarošík přivedl srbského rodáka Petara Aleksijeviće, kterého si Jarošík přivedl rovněž ze svého krátkého působení na lavičce Prostějova.

"Děkujeme za vstřícná jednáni s vedením 1. SC Prostějov, jmenovitě Františkem Jurou, který umožnil Jirkovi Jarošíkovi a jeho realizačnímu týmu využít prvoligové nabídky a pro práci v Teplicích jej uvolnil," dodal závěrem Rudolf Řepka.

Zdroj: fkteplice.cz

Příbrami hrozí odpočet bodů. Etickou komisi FAČR ovládl duch Čistého fotbalu, chystá se na Berbrův spis