Zastavit Lukakua znamená zastavit Chelsea? Tuchel prý potřebuje útočníky, aby pomohli hvězdnému Belgičanovi

Prestižní fotbalový server Goal.com si všiml, že při sobotní porážce londýnské Chelsea s Manchesterem United byla zcela vymazána ze hřiště belgická hvězda hrající za Blues Romelu Lukaku. Neutralizace Lukakua tak prý ukázala kouči Chelsea Thomasi Tuchelovi, že potřebuje k hvězdnému Belgičanovi ofenzivní posilnění.

Zastavit Lukakua znamená zastavit Chelsea? Tuchel prý potřebuje útočníky, aby pomohli hvězdnému Belgičanovi

Lukaku se v utkání s City dotkl míče pouze jednadvacetkrát a úspěšnost jeho přihrávek dosáhla pouze třiatřiceti procent. Na branku pak nevystřelil ani jednou.

„Nemyslím si, že je nutné spojovat neúspěch v zápase s Romelem,“ cituje Goal.com pozápasová slova trenéra Tuchel. „Když jsme dorazili k Romelovi, útok už byl v polovině, protože nebylo dost lidí. Byl to tedy týmový problém a ne individuální problém,“ bránil německý kouč svého svěřence.

City tak nyní ukázaly, že Lukakua lze zastavit, pokud je nebude mít podporu ze středové fáze. „A přestože Tuchel to - do jisté míry - může napravit některými taktickými vylepšeními, ostatní ofenzivní články musí zesílit,“ píše server s tím, že to může být cestou k titulu.

Zdroj: Goal.com

Kadeřábek zazářil v dresu Hoffenheimu, gólem a asistencí sestřelil Wolfsburg. Jak si vedl Leverkusen?