Arsenal potvrdil vzrůstající formu a v derby porazil Kohouty. Southampton padl doma s Wolverhamptonem

Po výhře Manchesteru City v šlágru osmého kola Premier League nad Chelsea 1:0 a překvpapivé prohře Manchesteru United doma s Aston Villou 0:1 uzavřely poslední zářijovou neděli osmé kolo dva duely. V londýnském derby si Arsenal poradil doma s Tottenhamem a Southampton na své půdě padl Wolverhamptonem.

Manchester měl sice optickou i herní převahu, jenže mu to nebylo nic platné, když ani jednu ze svých obřích šancí nedokázal přesně zakončit. A to byla voda na mlýn hostů, kterým v 88. minutě trefil výhru Kortney Hause. Přesto mohli domácí získat aspoň bod, to by ale Portugalec Bruno Fernandes musel v samém závěru proměnit pokutový kop.

A bez vstřeleného gólu zůstali před vlastními fanoušky i fotbalisté Chelsea, kteří doma podlehli 0:1 obhájci trofeje Manchesteru City.
Jediný gól na Stamford Bridge dal Jesus v 53. minutě, kdy ve vápně vystřelil z otočky a za pomoci teče procpal míč za Mendyho. Manchester City tak neprohrál v Premier League už popáté za sebou.

Bez porážky pak touto ligovou sezonou zatím kráčí Liverpool, který ale v sobotu jen remizoval. A to při divoké přestřelce 3:3 na půdě Brentfordu.

To hráči West Hamu vyhráli po obratu v Leedsu 2:1. V základní sestavě hostů nastoupili obránce Vladimír Coufal a záložník Tomáš Souček, naopak jejich spoluhráč Alex Král zůstal mezi náhradníky a stále čeká na debut v Premier League.

Foravard Matěj Vydra se pak asistencí podílel na remíze Burnley 2:2 v Leicesteru.

Southampton byl v zápase s "Vlky" sice lepším týmem, ale kvůli jednomu jedinému prohranému souboji Jana Bednarka s Raúlem Jiménezem nebere z šestého kola ani bod. Jiménez totiž v 61. minutě rozhodl o nejtěsnější výhře hostujícího celku.

Arsenal potvrdil vzrůstající formu a v londýnském derby porazil Tottenham 3:1. Gunners rozhodli o svém vítězství už v první půli, v níž vstřelili všechny tři góly. Spurs ve druhé půli sice přidali, ale střelecky se prosadili až v 79. minutě zásluhou Sona Hung-mina. Moura pak v nastavení mohl ještě více zdramatizovat utkání, ale trefil pouze břevno.