Spartu povede Vácha, v Plzni věří Horváthovi a sešívaní sází na zázračný ročník. Proč sledovat ČFL s ligovými B-týmy?

Už dlouho nebyl start třetí nejvyšší tuzemské soutěže tolik očekáván jako letos. Nadcházející ročník České fotbalové ligy lze totiž bez nadsázky označit za přelomový. Za vším stojí návrat B-týmů ligových mančaftů a s tím spojené rozšíření soutěže na dvě skupiny. Z mnoha míst zaznívají hlasy, že právě ligové rezervy pomohou ČFL obecně zkvalitnit a zatraktivnit. Co dál nový formát přinese?

Cesta k zatraktivnění zápasů i soutěže

Možná vás napadla otázka, jak to bude s postupem, když mát ČFL nově dvě skupiny. Je to prosté. Vítězové skupin si to rozdají o právo zamířit o patro výš systémem doma – venku. Možnost mít své béčko ve druhé lize je pochopitelně lákavá vidina pro většinu ligových celků. Pro jejich soupeře pak zase bude velkou motivací poměřit s nimi síly.

„Změnu formátu vnímám jako dobrý krok hlavně směrem k atraktivnosti zápasů a také fanouškům. Věřím, že soupeři jako Plzeň či Sparta mohou nalákat fanoušky na stadiony,“ doufá domažlický šutér Petr Došlý. „Zápasy B-týmy budou pro třetiligová mužstva zajímavou konfrontaci, ať už přijedou s širším kádrem, nebo s mladými juniory pro které jde o důležitou konfrontaci s dospělým fotbalem. A mohlo by chodit i více lidí. A samozřejmě by to mělo zvýšit kvalitu soutěže a doufám, že i kvalitu rozhodování,“ přeje si zkušený obránce Michal Obrtlík, letní posila Brozan. „Hrát proti klukům z ligových týmů pro nás bude zajímavá konfrontace,“ přidává gólman Králova Dvora Jiří Krček.

Bude také zajímavé sledovat, jak si povedou v ČFL nováčci. Těch napočítáme vzhledem k rozšíření soutěže celkem dost. Do Chlumce nad Cidlinou se přesunul fotbal ze sousedního Převýšova, z divizí pak postoupily pražské celky Admira a Motorlet, dále SK Rakovník, béčko druholigových Pardubic, Přepeře a také Zbuzany s Mariem Ličkou či Radkem Šírlem na soupisce.

Nový ročník ČFL právě startuje, sledujte ho na webu eFotbal.cz!

(foto: Martin Vlasák)

Hvězdný nováček. Zbuzany do ČFL dotáhl vítěz Poháru UEFA, mistr ligy i autor památného gólu v Lize mistrů