Takový stadion jsem neviděl ani v ČFL, divil se před Arménií jablonecký Jugas

Jablonec se v souboji o postup do 3. předkola Evropské ligy utká s arménským Pjunikem Jerevan a už ve čtvrtek ho čeká první zápas na půdě soupeře. Kvůli Mistrovství Evropy do 19 let se však nemůže hrát v hlavním městě Jerevanu, ale ve více než 120 kilometrů vzdáleném Gjumri.

Takový stadion jsem neviděl ani v ČFL, divil se před Arménií jablonecký Jugas

„Stadion je špatný. Přijde mi to nedůstojné evropským pohárům,“ přiznal svůj názor pro iSport.cz trenér Severočechů Rada. „Takový stadion jsem snad neviděl ani v české třetí lize,“ doplnil kouče obránce Jablonce Jugas. „Nemůžeme nic podcenit a se vším se vyrovnat. I proto odjel náš kuchař na místo už o den dříve,“ pokračoval Rada. 

Jablonečtí už ví i to, koho mohou potkat v případě postupu do 3. předkola Evropské ligy. Los jim v pondělí přisoudil lepšího z dvojice Wolverhampton - Crusaders. S největší pravděpodobností se tedy v případě postupu utkají s celkem, jenž hraje věhlasnou anglickou Premier League. „I kdybychom měli hrát do kopce, tak budeme. Všichni pak chceme jet do Anglie,“ potvrdil atraktivitu anglického soupeře pro iSport.cz Jugas.

Jablonec odehrál v této sezóně už dva soutěžní zápasy v rámci české nejvyšší soutěže a oba skončily výsledkem 2:0. Nejdřív v prvním kole Jablonec zvítězil 2:0 nad Bohemians 1905, minulou sobotu pak stejným poměrem padl na půdě pražské Sparty, kde vstřelil vítězný gól šestnáctiletý Adam Hložek.