Úpravy libereckého stadionu jsou nyní závislé na evropském úspěchu Jablonce a Boleslavi

Liberecký klub by rád na svém stadionu U Nisy nově zastřelil hlavní tribunu, jež se stavěla v polovině devadesátých let minulého století. Práce však nakonec možná odloží až na jaro 2020. 

Úpravy libereckého stadionu jsou nyní závislé na evropském úspěchu Jablonce a Boleslavi

Důvod? Vše bude záležet na tom, jak si v předkolech Evropské ligy povedou týmy Mladé Boleslavi a Jablonce. "Pokud by postoupili do základní části, tak by hráli u nás a museli bychom práce přesunout na jaro," informoval ředitel Libor Kleibl.

Původní záměr městské radnice byl ten, že se dosluhující zastřešení vymění ještě do konce právě probíhajícího roku. Sousední rival ani tým z města automobilů vak nemají odpovídající stánek pro EL...

"Je stanovena 8000 diváků, tu nemají. Takže pokud jim UEFA nedá výjimku, jakože loni Jablonci dala, ale dvakrát po sobě ji asi těžko získají, tak budou muset hrát u nás," doplnil funkcionář Slovanu.

Pakliže by se skupinové boje netýkaly ani jednoho z týmů, oprava se stihne ještě v průběhu podzimní části. Už je to potřeba kvůli korozi ocelových nosných konstrukcí. "Týkalo by se to asi jen tří našich zápasů, na podzim jsou tři reprezentační přestávky. Řešení pro držitele permanentek máme. Přesunuli bychom je na severní tribunu. Máme tam pro ně blokovaná místa," doplnil.

Nové zastřešení by pak mělo zajistit také více světla pro současný trávník. Hrací plocha v dotyčné části vypadá podle náměstka primátora Jiřího Němečka z ANO hůř než ve zbytku hřiště.