Coutinhovi se zavřely dveře do Anglie, na Camp Nou však nebude muset zůstat

Philippe Coutinho má už dveře zpět do Premier League zavřené, přestupové okno v nejvyšší anglické soutěži už skončilo a brazilský ofenzivní záložník tak zůstává v Barceloně, nemusel by tam ale vydržet příliš dlouho. 

Coutinhovi se zavřely dveře do Anglie, na Camp Nou však nebude muset zůstat

Právě v Premier League se z něj přitom stala fotbalová superstar, po odchodu z Interu Milán se zde prosadil v barvách Liverpoolu a byl až do příchodu Mohameda Salaha největší individuální hvězdou Reds. V lednu 2018 se ovšem rozhodl vyměnit Liverpool za Barcelonu a toho dnes nejspíš lituje.

V Barceloně se logicky po boku Messiho neprosazuje tolik individuálně a ve dvou sezónách se mu nepodařilo vyhrát to, proč do Barcelony přišel - Ligu mistrů. Od té doby se naopak Liverpool, jeho předešlý zaměstnavatel, dostal do finále Champions League dvakrát, v Kyjevě 2018 sice podlehl Realu Madrid 1:3, o rok později v Madridu ale porazil Tottenham 2:0 a zvedl nad hlavu ušatý pohár. Bez Coutinha.

Přitom ještě letos se spekulovalo o jeho návratu na Anfield Road, trenér Klopp o něj ale nestojí. Nevyšlo mu však ani angažmá v Tottenhamu či Arsenalu, proto má dvě možnosti - zůstat v Barceloně nebo se vydat do jiné ligy, logicky německé, francouzské nebo italské.

A zájemci jsou údajně tři. A to rovnou mistři těchto zemí - Bayern Mnichov, Juventus a Paris Saint-Germain. Zatímco Bayernu nevyšlo angažování Leroye Saného, Juventusu možná odejde Paulo Dybala a Paříži možná Neymar. Není ani vyloučené, že Barcelona, Bayern, Juventus a Paříž mezi sebou udělají nějakou fikanou výměnu...