Spartu povede Vácha, v Plzni věří Horváthovi a sešívaní sází na zázračný ročník. Proč sledovat ČFL s ligovými B-týmy?

Už dlouho nebyl start třetí nejvyšší tuzemské soutěže tolik očekáván jako letos. Nadcházející ročník České fotbalové ligy lze totiž bez nadsázky označit za přelomový. Za vším stojí návrat B-týmů ligových mančaftů a s tím spojené rozšíření soutěže na dvě skupiny. Z mnoha míst zaznívají hlasy, že právě ligové rezervy pomohou ČFL obecně zkvalitnit a zatraktivnit. Co dál nový formát přinese?

Spartu povede Vácha, v Plzni věří Horváthovi a sešívaní sází na zázračný ročník. Proč sledovat ČFL s ligovými B-týmy?

 

Na původní model s jednou skupinou s osmnácti týmy zapomeňte. Od letošní sezony 2019/2020 už se bude Česká fotbalová liga hrát hned ve dvou skupinách po 16 účastnících. Soutěž okoření účast rezervních mužstev devíti „českých“ prvoligových klubů. Ve skupině A se potkají Sparta, Slavia, Plzeň a Příbram, ve skupině B budou čeřit vody béčka Mladé Boleslavi, Jablonce, Liberce, Teplic a Bohemians.

Vůdcem sparťanského béčka Vácha

Fungovat v první řadě jako podpora prvního týmu a nechat mladé hráče přičichnout k dospělému fotbalu. S takovým cílem jdou do bojů v ČFL prakticky všechny ligové rezervy. V některých případech ovšem lze vypozorovat drobné odchylky v nastavené koncepci.

„Přecházíme pod A-mužstvo, s nímž chceme navázat úzkou spolupráci. Náš tým tak nebude jen místem pro nástup mladých hráčů do seniorského fotbalu, ale současně budeme chtít udržet v herní kondici hráče áčka, kteří se třeba vrací po zranění nebo tolik nehrají,“ nechal se pro klubový web Sparty slyšet kouč Václav Kotal, jemuž bylo béčko svěřeno do péče. Zkušený trenér letenskou rezervu ostatně v minulosti už dvakrát vedl.

Při šíři sparťanského áčka se dá očekávat, že základní kádr složený zejména z hráčů zrušené juniorky a loňských dorostenců ročníku 2000, budou pravidelně doplňovat známá jména z ligových trávníků. Role kapitána a hlavního lídra rezervy byla svěřena Lukáši Váchovi. Minimálně v úvodu sezony může trenér Kotal počítat i se stoperem Davidem Lischkou a útočníkem Lukášem Julišem, kteří se vracejí do formy po zranění.

Pokračujte ve čtení kliknutím na další stránku