Koho si United vyhlédli do obrany?

Manchester United bude potřebovat v létě posílit, pokud chce bojovat o účast v Lize mistrů. Právě defenziva byla totiž jednou ze slabin rudých ďáblů v uplynulé sezoně, která klubu dvakrát nevyšla. Na koho si Ole Gunnar Solskjaer brousí zuby?

Koho si United vyhlédli do obrany?

Velkou pozornost na Old Trafford směřují k dvaadvacetiletému stoperovi West Hamu United Issu Diopovi. Za něj ovšem kladiváři požadují 60 milionů liber, případně hráčskou kompenzaci.

Diop přišel do Anglie před rokem z Toulouse za 22 milionů liber a zdá se, že se náramně vyplatí. Aby také ne, když hrál opravdu velmi dobře, což dokládají i statistiky. Ve 33 ligových zápasech nasbíral v průměru 2,1 úspěšný skluz na utkání a 1,9 sebraných míčů.

United potřebují stopera jako sůl. V uplynulém ročníku se s velkými výkyvy formy potáceli Chris Smalling s Philem Jonesem a Eric Bailly byl často zraněný. Nejlepšími zadáky tak byli Victor Lindelof a Luke Shaw. Však se také očekává, že posledně dva jmenovaní budou jediní obránci, kteří si udrží místo v sestavě i pro příští sezonu.

Na pravou stranu obrany už totiž rudí ďáblové získali Aarona Wan-Bissaku z Crystal Palace a nyní lanaří ještě stopera, kterým by měl být právě Diop. Jenže představy obou stran se zatím poměrně liší. Zatímco West Ham si svůj klenot cení na 60 milionů liber, United uvažují o částce 45 milionů liber.

Navíc Manchester není jediným celkem, který mladého Francouze sleduje. Ve hře je i návrat za La Manche, konkrétně do Paris Saint-Germain. Na druhou stranu kladiváři nemají kam spěchat vzhledem k tomu, že Diop má smlouvu ještě na čtyři roky.