Vrátí se Mourinho po 20 letech do Primeira Ligy? Benfica zatím návrat známé tváře popírá

Benfiku, která je po čerstvé prohře v městském derby v tabulce Primeira Ligy druhá se ztrátou čtyř bodů právě na Sporting, už vede necelé dva roky německý odborník Roger Schmidt.

Vrátí se Mourinho po 20 letech do Primeira Ligy? Benfica zatím návrat známé tváře popírá

Byť však má bývalý kouč Eindhovenu, Leverkusenu či Salzburgu na známé portugalské půdě kontrakt až do června 2026, v poslední době byl mediálně spojován s předčasným odchodem z da Luz.

Portugalský list A Bola dokonce tento týden napsal, že vedení osmatřicetinásobného portugalského šampiona v roce 2024 těžce kouše některé výsledky "Orlů" a měl by to odnést právě hlavní trenér.

Lisabonský velkoklub, jemuž loni příliš nevyšel nákup krajního beka Davida Juráska, jenž byl před pár měsíci zapůjčen bundesligovému Hoffenheimu, však zatím vše dementoval.

Fanoušci AS Řím se složili na pokutu, kterou dostal obránce Mancini za zesměšňování Lazia

"Jsou to nepravdivé informace. Vedení v čele s trenérem se teď soustředí jen na postup do semifinále Evropské ligy s Marseille a také na zbývajících šest ligových soubojů," vzkázala na oficiálních stránkách Benfica, jež má ve zbytku domácí soutěže docela přívětivý los. Minimálně papírově.

Výše zmíněný sportovní deník z hlavního města si však stojí za tím, že se trenérská otázka v lisabonských kancelářích řešila. Navíc zmínil i to, že měl být kontaktován momentálně volný José Mourinho.

Ronaldův vzkaz rozvášnil fanoušky Manchesteru United! Vyřizuje si portugalská hvězda s klubem účty?

Jednašedesátiletý trenér vyhrál přesně před dvěma dekádami Ligu mistrů s Portem, což je poslední klub, který ve své rodné zemi vedl. Na novou misi má být po svém předčasném lednovém konci v AS Řím již připraven, ovšem nechce nic uspěchat a novou klubovou adresu si chce definitivně vybrat v létě.

Samozvaný "Special One", jenž se vrhnul na trénování již v roce 1987, když převzal sedmnáctku Setúbalu, prošel v portugalské branži nejen Leiriou, ale i tamní kompletní špičkou.

Jako asistent Bobbyho Robsona se mihnul ve Sportingu a několik měsíců vedl také samotnou Benfiku, do níž se v roce 2000 přesunul z asistentské pozice v Barce. S Portugalskem se svého času loučil se ziskem pěti trofejí a na červené straně Lisabonu by tedy mělvna co navazovat.

Přiznání bývalé hvězdy Liverpoolu. Závislost na kokainu i tráva. Problémy řeší hodně hráčů, přiznal expert BBC