V Benfice se mají na co těšit, hvězdný Bernardo Silva opět potvrdil, že by se rád vrátil do Lisabonu

Dlouholetý reprezentant Portugalska Bernardo Silva přiznal, že anglický primát obhajující gigant z modré strany Manchesteru nebude poslední zastávkou jeho zvučné profesionální kariéry.

V Benfice se mají na co těšit, hvězdný Bernardo Silva opět potvrdil, že by se rád vrátil do Lisabonu

Renomovaný ofenzivní univerzál opět zopakoval, že by se rád v dlouhodobém horizontu vrátil do Benfiky Lisabon, jejíž struktury opustil kvůli Monaku před necelými deseti lety.

Do Benfiky nastoupil jako žák již v roce 2002 a v mládeži slovutné lisabonské značky figurovalo jeho jméno až do roku 2013. V áčku "orlů" se tak příliš dlouho nezdržel.

"Za jak dlouho se vrátím? Myslím, že lidé jsou z této otázky už trochu unavení. Pořád zbývá dost času. Jsem si jistý, že se vrátím, ale nevím kdy," pronesl v interview pro SIC.

Čtyřiaosmdesát zápasů v řadě a dost! Rekordní francouzská série Griezmanna je u konce

"Je těžké něco takového načasovat a říct, že k tomu dojde za dva nebo tři roky. Ale mluvil jsem o tom několikrát a mám za to, že už to fandy unavuje. Cílem je ale bezpochyby návrat do Benfiky," potvrdil vyhlášený magnet na trofeje, který se v této sezoně Premier League radoval ze šesti branek a čtyř gólových asistencí.

Ve své poslední portugalské sezoně bral s Benfikou hned tři trofeje (Primeira Liga, Taça de Portugal i Taça da Liga) a na stadionu da Luz by tak měl na co navazovat.

Silva si kroutí na Etihad Stadium svou sedmou sezonu v řadě a kontrakt na modré straně města mu běží do června 2026. Protože mu ale ještě pořád nebylo ani třicet, je možné, že ho ještě jednou prodlouží.

Je téměř jisté, že šestatřicetiletý veterán Ángel Di María už se s ním v červeném dresu osmatřicetinásobného šampiona Portugalska nepotká, o deset let mladší exslávista Alexander Bah by však mohl.

De Rossimu zatím návrat na známou půdu jednoznačně vychází, s Tottim ale v Římě spolupracovat nebude