Čeká Everton letní výprodej? Toffes mají obrovské finanční problémy, kvůli kterým přicházejí o body

Poslední dobou se do podvědomí dostal pojem PSR, který je zkratkou pro Pravidla ziskovosti a udržitelnosti. V souvislosti s ním je skloňován především anglický Everton, který v Premier League přišel v této sezóně již o osm bodů, což jej odsunulo blíže k pásmu klubů bojujících o setrvání mezi ostrovní elitou. Jak Toffes zažehnají své finanční problémy? Řešením může být letní výprodej v kabině.

Čeká Everton letní výprodej? Toffes mají obrovské finanční problémy, kvůli kterým přicházejí o body

Vedení anglické fotbalové ligy odebralo klubu sídlícímu v Goodison Parku již osm bodů. Důvodem byla finanční ztráta, která přesáhla v minulé sezóně za tříleté období hranici o 16,6 milionů liber. Everton byl trestán již v listopadu odečtením deseti bodů, po odvolání byl trest nakonec snížen na šest bodů. Nyní přišel trest odebrání dalších dvou bodů.

Podle Football Insider by mohl Everton finanční problémy řešit prodejem některých klíčových tváří. Jejich cena ale nemusí být tak vysoká, jak se původně očekávalo. Klub totiž potřebuje vydělat i za cenu ztráty. Smlouvání by mohlo některé obchody zhatit, což by řešení vůbec nepomohlo.

Aktuálně je nejsledovanější tváří kabiny nepochybně jednadvacetiletý anglický obránce Jarrad Branthwaite, jehož jméno je spojováno například s Manchesterem City. Podle listu Daily Mail v uplynulých týdnech zvažovaly své možnosti také Tottenham či Real Madrid.

Everton tušil, že mladého obránce bude muset v létě prodat. Původní cenovka okolo osmdesáti milionů liber by však mohla výrazně klesnout. Aktuálně se na Ostrovech mluví o sumě o deset milionů liber nižší.

Foto: Everton FC