Trojlístek gólmanů, kteří jsou spojováni s letním příchodem na Stamford Bridge

Londýnská Chelsea prochází v posledních dvou letech výraznými změnami pod taktovkou nového vedení. Kýžený efekt v podobě dobrých výsledků, herních výkonů či cenných trofejí se však nedostavuje, proto se zdá přestupová politika klubu sídlícího na Stamford Bridge jako neefektivní. Také v nadcházejícím transferovém okně se očekávají velké změny, které by se mohly dotknout i postu týmové jedničky. Odchod Kepy Arrizabalagy se jeví jako hotová věc, současná hlavní volba Robert Sánchez také zrovna nezáří. Na Ostrovech se spekuluje o příchodu nového gólmana. Která tři jména jsou nejčastěji skloňována?

Trojlístek gólmanů, kteří jsou spojováni s letním příchodem na Stamford Bridge

3) Brice Samba (Lens)

Devětadvacetiletý francouzský brankář konžského původu vzešel z mládežnické akademie Le Havru. Svými výkony v barvách Lens si řekl o pozvánku do reprezentace země galského kohouta a strhl na sebe pozornost klubů napříč Evropou. Očekává se, že se Samba dočká i pozvánky na Euro, kde bude Francie patřit k hlavním adeptům na zisk trofeje. Chelsea je bezpochyby lákavou adresou, ale absence v Lize mistrů by mohla nahrát do karet konkurenci.

Foto: RC Lens

2) Diogo Costa (Porto)

Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi Portugalska a důvěru má také u seniorského výběru. Jistotou mezi třemi tyčemi je také v Portu, jehož je odchovancem. Diogo Costa je především na Ostrovech velmi žádaným zbožím, jeho jméno začalo opět rezonovat médii po dvojzápase Porta s Arsenalem v Lize mistrů. V minulosti byl spojován především s Manchesterem United, který však loňského roku ukázal na Onanu. Tentokrát je ve hře Chelsea, kterou ale odrazuje výstupní klauzule ve výši 80 milionů eur.

Foto: FC Porto

1) Aaron Ramsdale (Arsenal)

Anglický reprezentační brankář byl v Arsenalu odstaven do role náhradníka, když Mikel Arteta povolal do svého týmu Mikela Artetu. Ramsdale se cítí frustrován ze svého herního vytížení a očekává se, že v létě vyhledá nový klub. Chelsea jeho angažování zvažovala již před rokem, ale obávala se vysoké cenovky. Situace se ale změnila a Arsenal by mohl být ochoten brankáře městskému rivalovi přenechat, spekuluje se i tom, že by součástí transferu bylo vyslání nějakého hráče opačným směrem. Pětadvacetiletý gólman je stále považován za jednoho z nejlepších v Premier League a kariéru by mohl restartovat právě na Stamford Bridge.

Foto: Arsenal FC