City zájem o ofenzivního záložníka West Hamu neomrzel. Paquetá už čeká jen na svolení Kladivářů

Manchester City opětovně projevil zájem o služby brazilského reprezentačního záložníka Lucase Paquety. Šestadvacetiletý ofenzivní hráč byl předmětem jednání již před rokem, ale delegace z Etihad Stadium se nakonec stáhla do ústraní z důvodu podezření hráče ze sázení. Opora West Hamu by mohla v létě zamířit na modrou stranu Manchesteru.

City zájem o ofenzivního záložníka West Hamu neomrzel. Paquetá už čeká jen na svolení Kladivářů

Podle listu Foot Mercato se Citizens údajně dohodli s hráčem a jeho agentem na osobních podmínkách přestupu včetně výše mzdy, délky smlouvy a možných bonusech. Jednání ale ještě nezačalo s jeho klubem, proto se očekává, že West Ham bude v nadcházejících týdnech kontaktován.

Manchester City chtěl loni v létě podepsat z tábora Kladivářů také Declana Riceho, který nakonec zamířil do Arsenalu. V případě Paquety se přestup taktéž nekonal a Citizens nakonec do svých řad nominovali Matheuse Nunese z Wolverhamptonu, který se v této sezóně zatím příliš neosvědčil.

TROJLÍSTEK GÓLMANŮ, KTEŘÍ JSOU SPOJOVÁNI S LETNÍM PŘÍCHODEM NA STAMFORD BRIDGE

Paquetá patří ke klíčovým tvářím West Hamu a tamní kouč David Moyes se netají tím, že by o něj nerad přišel. V aktuální sezóně byl využit v 36 zápasech napříč všemi soutěžemi a připsal si 8 gólů a 7 asistencí.

Citizens se netají zájmem v létě posílit střed hřiště. Trenér Pep Guardiola nechce všechny odpovědnost nechávat na bedrech Rodriho a do týmu chce přivést i možné alternativy. Aktuální ostrovní mistr okomentoval své plány pro letní přestupové okno tak, že stále hledá vhodnou náhradu za İlkaye Gündoğana, který loni odešel do Barcelony.

Foto: AFP