Přiznání bývalé hvězdy Liverpoolu. Závislost na kokainu i tráva. Problémy řeší hodně hráčů, přiznal expert BBC

Bývalý anglický reprezentant Danny Murphy přiznal, že se po konci kariéry potýkal se závislostí na kokainu. Sedmačtyřicetiletý někdejší záložník Liverpoolu či Fulhamu, jenž nyní pracuje jako expert mimo jiné pro BBC Sport, v podcastu Bena Heatha zdůraznil, že podobné problémy řeší řada bývalých hráčů.

Přiznání bývalé hvězdy Liverpoolu. Závislost na kokainu i tráva. Problémy řeší hodně hráčů, přiznal expert BBC

"Když nemáte fotbal, problémy jsou najednou obrovské. Když hrajete, adrenalin, dopamin a všechny tyhle věci vás nutí myslet dopředu a dodávají vám energii," řekl Murphy, jenž s Liverpoolem slavil v roce 2001 triumf v Anglickém poháru, Ligovém poháru a Poháru UEFA. Přiznal, že po skončení kariéry si v drogách hledal náhradu. "Bral jsem kokain a kouřil trávu. Pití, bez toho jsem mohl žít. Alkoholik jsem nebyl," uvedl.

Připustil, že na kokainu byl i závislý. "Ano, chvíli jsem byl. Dostal jsem se do bodu, kdy jsem si myslel, že bez něj nemůžu nic dělat. Což byl samozřejmě nesmysl," řekl. Dodal, že nakonec vyhledal pomoc a své problémy zvládl s pomocí terapie.

Překvapilo ho, kolik bývalých hráčů se mu po zveřejnění zkušeností ozvalo s podobným příběhem. Problémy se závislostí na lécích na bolest v minulosti přiznal například brankář Liverpoolu Chris Kirkland, odvykací kúru kvůli závislosti na prášcích na spaní vloni absolvoval záložník Evertonu Dele Alli.

Našli v Liverpoolu řešení trenérské hádanky? Reds si údajně plácli s úspěšným koučem Sportingu