Ramsdale se cítí v Arsenalu nevyužitý. Vysvobození by mohly realizovat Newcastle či Chelsea

Anglický reprezentant Aaron Ramsdale by mohl v létě měnit klubové barvy v rámci Premier League. Pětadvacetiletý gólman Arsenalu byl odsunut na vedlejší kolej a tamní kouč Mikel Arteta vsází spíše na jméno David Raya. Někdejší tvář Bournemouthu a Sheffieldu United by mohla nalézt vysvobození u Newcastlu či Chelsea.

Ramsdale se cítí v Arsenalu nevyužitý. Vysvobození by mohly realizovat Newcastle či Chelsea

Gunners jej získali v létě 2021 za 30 milionů liber a chtěli z něj udělat dlouhodobého strážce třech tyčí na Emirates Stadium. Ramsdale však častými chybami uvolnil post jedničky a očekává se, že v létě bude hledat štěstí jinde. Arsenal mu v tom bránit nebude, pokud inkasuje adekvátní odstupné.

Podle britského serveru Give Me Sport je pětadvacetiletý gólman předmětem zájmu Newcastlu. Magpies chtějí zvýšit své možnosti na postu brankáře, neboť Nicka Popea často sužují zranění. Ramsdale je ale spojován také s možným přesunem do Chelsea.

XAVI U TER STEGENA NEŠETŘIL SUPERLATIVY: JE TO PŘÍKLADNÝ KAPITÁN, VZOR, JEDEN Z NEJLEPŠÍCH GÓLMANŮ V HISTORII BARCY

Již během podzimu se začaly kupit signály, že by mohl Arsenal opustit. Tehdy bylo jeho jméno skloňováno především ve spojitosti s AC Milán a West Hamem.

Anglický reprezentant věří, že se na nové adrese vrátí ke svým někdejším výkonům. Díky menšímu hernímu vytížení má navíc obavy také ze své pozvánky na letní evropský šampionát v Německu. V národních barvách jsou pro něj největšími konkurenty Sam Johnstone z Tottenhamu a Jordan Pickford z Evertonu.

Foto: Arsenal FC