Alonso dostal doporučení, aby na Anfield nespěchal. Na jakou výzvu si má naopak počkat?

Jeho trenérský věhlas letí strmě vzhůru, dokonce by mohl časem zastínit i jeho hráčskou kariéru. Dvaačtyřicetiletý španělský stratég Xabi Alonso odvádí v Leverkusenu skvělou práci, je blízko zisku cenných trofejí, proto se není možné divit, že kolem něj krouží věhlasné evropské značky. Podle někdejšího šéfa Bayeru Reinera Calmundy by ale ještě měl sečkat na současné adrese a nehlásit se k prvnímu velkému lasu, které se objeví.

Alonso dostal doporučení, aby na Anfield nespěchal. Na jakou výzvu si má naopak počkat?

Po schopných trenérech bude v létě v Evropě hlad. Ke změnám dojde v Liverpoolu, Barceloně, Bayernu Mnichov, spekuluje se i o Chelsea, Dortmundu či Manchesteru United. Působení v Leverkusenu katapultovalo Alonsa do centra pozornosti a Bayer bude mít co dělat, aby jej po sezóně ve svých řadách udržel.

Svou roli při rozhodování bude zcela určitě hrát úspěšnost v boji o cenné trofeje. Leverkusen drží fantastickou šňůru 35 zápasů bez prohry a na dosah má triumf v Bundeslize, uspět může ale i v Německém poháru či Evropské lize. Pokud by se ve finále této evropské soutěže proti sobě postavily Liverpool a Leverkusen, bylo by to velmi pikantní, neboť na Ostrovech vnímají Alonsa jako nástupce Kloppa, který už oznámil své rozhodnutí po sezóně opustit Anfield Road.

BAYERN ČEKÁ OBMĚNA, JAKOU NEPAMATUJE, MLUVÍ SE O KONCI GORETZKY ČI KIMMICHA, KTEŘÍ V ROLI LÍDRŮ ZKLAMALI, HLÁSÍ EXPERT

Španělský kouč však z některých stran slyší názory, aby byl ve svém rozhodování rozvážný. Třeba bývalý šéf Leverkusenu věří, že není nutné někam spěchat. „Nemyslím si, že Alonso vyslyší v létě volání z Liverpoolu. Nepochybuju o tom, že by to nebyla dobrá volba, má s tím klubem historii. Podobný spojení má ale i s Bayernem. Podle mého názoru by měl ale ještě rok dva počkat a zkusit to pak v Realu jako nástupce Ancelottiho,“ nechal se slyšet Reiner Calmund v rozhovoru pro Sport1.

„Ancelotti prodloužil smlouvu v Realu, takže pokud chce Alonso skutečně tam, musí si ještě chvíli počkat. Když se mu teď daří v Leverkusenu, nevidím lepší místo, než to čekání strávit právě tam. Předpokládám tedy, že v létě k jeho odchodu nedojde,“ dodal někdejší šéf Leverkusenu, který větří, že by Alonso mohl pokračovat v BayAréně i v další sezóně.

Foto: Bayer 04 Leverkusen