Návrat Tuchela do Londýna? Má to jeden háček, stejně jako možný přesun Zinčenka do Bayernu

Letní přestupové okno bude zřejmě v Allianz Aréně rušnější než v minulých letech. Již předem byl oznámen konec kouče Thomase Tuchela, personální změny můžeme očekávat i v hráčské kabině. V posledních týdnech jsme byli svědky celé řady spekulací mířených především na současné akvizice a možné adresy, kam by mohly pláchnout. Jisté ale je také to, že Bayern při současné výsledkové krizi nemůže oslabovat, ale potřeboval by spíše posilovat.

Návrat Tuchela do Londýna? Má to jeden háček, stejně jako možný přesun Zinčenka do Bayernu

O překvapivý přesun by se mohl postarat samotný Thomas Tuchel, který je spojován s návratem k londýnské Chelsea. Současný stratég Mauricio Pochettino výsledkově nezáří a Blues mají v hlavě další trenérskou změnu.

Pro mnohé čtenáře především portálu Goal se jednalo o pořádný šok. Tuchel na Stamford Bridge předčasně skončil svou anabázi díky neshodám s vedením klubu na strategii a směru, kam by se Chelsea měla ubírat.

Návrat by musel tedy znamenat nejen velké diskuze mezi trenérem a vedením, zda jsou schopni nalézt společnou věc, ale podléhal by také smluvním podmínkám. Britské zdroje v čele s Daily Mail a The Sun zmiňují, že Tuchel je nakloněn přesunu na Ostrovy, kterému dává přednost před Barcelonou, dalším klubem, se kterým je jeho jméno spojováno. Ve prospěch Blues hraje roli i znalost anglické Premier League a její dynamiky.

140 MILIONŮ EUR ZA ROZJETÉHO SAKU? PARIS SAINT-GERMAIN SE NEBUDE CHTÍT NECHAT V LONDÝNĚ ODBÝT

Nyní bude záležet, jak si ve zbytku sezóny povede Pochettino. V létě si bude muset majitel Todd Boehly vyhodnotit jeho přítomnost v klubu a zvážit, zda nepovolat někoho nového. Tuchel se nabízí jako vhodná varianta, ale obě strany musí minulost hodit za hlavu. Německý stratég může chtít garance důvěry formou lukrativní smlouvy se zajímavým obnosem v případě předčasného ukončení spolupráce.

Bayern by měl v létě opustit také kanadský obránce Alphonso Davies, jehož jméno je spojováno výhradně s Realem Madrid. O možné náhradě se spekulovalo delší dobu, vyvoleným má být nakonec ukrajinský legionář Olexandr Zinčenko. Podle webu FootballTransfers by jej mohl Arsenal uvolnit za 45 milionů eur, ale zájem o něj projevuje také Newcastle, proto bude muset bavorský gigant jednat rychle.

Foto: FC Bayern Mnichov