Haaland před nedělním šlágrem s Liverpoolem vtipkoval, Guardiola ujišťoval fanoušky o setrvání

Anglická Premier League se může těšit na svůj víkendový program. V rámci svého osmadvacátého kola proti sobě los postavil hlavní aspiranty letošního boje o mistrovský titul. Liverpool přivítá na svém stadionu Anfield Road v neděli odpoledne Manchester City a emoce by se daly krájet již před úvodním hvizdem.

Haaland před nedělním šlágrem s Liverpoolem vtipkoval, Guardiola ujišťoval fanoušky o setrvání

Reds si udržují v tabulce zatím jednobodový náskok, ale do čela by se mohli po víkendu vyhoupnout Citizens, pokud dokážou uspět na horké půdě soupeře. Družina Pepa Guardioly měla o trochu více času si odpočinout, neboť Liverpool hrál zápas Evropské ligy až ve čtvrtek v Praze, zatímco Manchester City doma vyválčil postup v rámci Ligy mistrů již ve středu na úkor Kodaně.

Trenér Manchesteru City byl novináři dotazován na svou budoucnost, neboť se na Ostrovech dlouhodobě objevují zvěsti, že by mohl hledat další kariérní výzvy na jiné adrese. Tuto informaci španělský stratég však popřel a naznačil, že je připraven podepsat novou smlouvu s klubem sídlícím na Etihad Stadium.

„Pamatuju si, že když jsem sem přišel, vedení moc nevěřilo, že bychom mohli uspět v Lize mistrů. Vlastně tomu nikdo moc nevěřil. Chápu to. Byl to dlouhý proces, museli jsme jít krok za krokem. Dnes vedení klubů trenérům moc času nedává a při lehkém neúspěchu je mění. Mě ho ale tenkrát dali. Dostal jsem čas postavit skvělý tým a cítím důvěru, že nám věří i nadále. Věří, že dokáže získat další trofeje. Za této konstelace nejde odejít a ani nechci,“ vyjádřil se Guardiola.

NEČEKANÉ TÁPÁNÍ BRIGHTONU? FAKTOR EVROPA HRAJE ZÁSADNÍ ROLI

V dobrém rozmaru byl zastižen i norský kanonýr Erling Haaland, který dokonce před novináři vtipkoval na adresu argentinské hvězdy Lionela Messiho. „V minulé sezóně jsem toho vyhrál hodně. Je mi ale teprve 23 let, takže cítím, že to je vlastně všechno teprve přede mnou. Messi je ikona tohoto sportu. Možná už ale potřebuje ukončit kariéru, aby se mohl nejlepším hráčem stát někdo jiný,“ usmíval se Haaland, který je adeptem na zisk Zlatého míče v nadcházejících letech.

Neopomenul se vyjádřit také na adresu Liverpoolu, kde chválil schopnosti středního obránce Virgila van Dijka, ale trefil se i do Trenta Alexander-Arnolda, který tento týden popichoval Citizens a Haalanda skrze sociální sítě. Trnem v oku byla především přestupová politika, velké utrácení za nové tváře a zámožný vlastník z Emirátů.

„Pokud to tak chtěl říct, tak je to ok. Může si to dovolit, nikdo mu to nezakazuje. Já jsem tu ale rok a už jsem vyhrál Treble. A musím mu říct, že to byl docela příjemný pocit. Myslím, že je to přesně ten pocit, který on nezná,“ uzavřel Haaland s úsměvem.

Foto: Manchester City FC