Ten Hag odmítá kritiku: Klub se ubírá správným směrem. Kdybych měl k dispozici všechny hráče, budeme silnější

Manchester United by rád v této sezóně skončil nejlépe v elitní čtyřce, aby si zajistil účast v dalším ročníku Ligy mistrů. Aktuálně však na čtvrtou Aston Villu ztrácí propastných 11 bodů, což vede ke kritice nizozemského trenéra Erika ten Haga, pod kterým se prakticky od léta kýve židle. Někdejší stratég Ajaxu však kritiku odmítá a poukazuje na to, že strategie, kterou se Rudí ďáblové pod jeho vedením vydali, se vlastně ubírá správným směrem.

Ten Hag odmítá kritiku: Klub se ubírá správným směrem. Kdybych měl k dispozici všechny hráče, budeme silnější

Na Old Trafford zůstávají i nadále optimisty. Nic na tom nemění, že před týdnem nezvládli derby proti Citizens a nenapravili tak dřívější ztrátu s Fulhamem. Zbytek sezóny musí zachránit, co se dá, protože pod novým menšinovým vlastníkem Sirem Jimem Ratcliffem by mohlo v létě dojít nejen ke změně na trenérském postu, ale očekávají se i výrazné hráčské změn v kabině.

MANCHESTER UNITED MÁ NEJVÍCE ZAMĚSTNANCŮ Z CELÉ PREMIER LEAGUE, RATCLIFFE JICH CHCE ČTVRTINU VYHODIT

„Projekt Manchesteru United se ubírá správným směrem. Limitují nás jen zranění, což se ale stává. Když máme k dispozici všechny hráče, vidím tam progres. Fotbal na nejvyšší úrovni je o vyhrávání zápasů. To nám zatím chybí, ale pracujeme na tom, aby výkony byly lepší. Když vám ale několik klíčových tváří vypadne ze sestavy, je to znát. Je to znát i u nás,“ nechal se slyšet Ten Hag v rozhovoru pro Manchester Evening News.

„Chceme být úspěšní, potřebujeme být úspěšní, ale někdy se sezóny nevyvíjejí podle nejlepších scénářů. Nemůžeme si to ale připouštět, musíme dál bojovat a porvat se s nástrahami. Tým je silný. Cítím v něm dobrou věkovou rovnováhu. Máme tu mladé hráče, hráče středního věku, ale i ty zkušené,“ pokračoval nizozemský kouč, který svůj tým aktuálně chystá na sobotní duel proti Evertonu. Cílem je odmazat v tabulce manko na pátý Tottenham, na který ztrácí aktuálně šest bodů. Poté se Rudí ďáblové začnou připravovat na čtvrtfinále FA Cupu proti Liverpoolu, které je na programu o týden později v neděli.

Foto: Manchester United FC