Čtvrté místo pro nás není zlatý lístek od Willyho Wonky. Ambice máme větší, hlásí kouč Spurs

Šlágrem aktuálního kola anglické Premier League bude v neděli souboj o čelo tabulky mezi Liverpoolem a Manchesterem City, avšak zajímavé drama může přinést také bitva téhož dne mezi Tottenhamem a Aston Villou. Spurs ztrácí na svého soupeře pět bodů a láká je jeho čtvrté místo v tabulce zaručující místenku v dalším ročníku Ligy mistrů. Trenér londýnského celku Ange Postecoglou však odmítá tvrzení, že je to jediný cíl, který si jeho klub vytyčil.

Čtvrté místo pro nás není zlatý lístek od Willyho Wonky. Ambice máme větší, hlásí kouč Spurs

Postecoglou připravuje své svěřence na důležitý nedělní střet s Aston Villou. Aktuálně pátý celek Premier League by se mohl přiblížit čtvrté příčce a v závěru sezóny zabojovat o účast v Lize mistrů. Ambice však má Tottenham daleko větší.

„Nevidím smysl hrát fotbal a nemít ty největší ambice. Jaký by to pak mělo smysl? Žádný. Celou dobu tvrdím, že chceme jednou ovládnout Premier League a získat titul. Chceme za tím snem jít krůček po krůčku, nepropadáme zoufalství. Jsem tu od toho, abych vytvořil tým, kterému se to podaří,“ nechal se slyšet trenér Tottenhamu.

140 MILIONŮ EUR ZA ROZJETÉHO SAKU? PARIS SAINT-GERMAIN SE NEBUDE CHTÍT NECHAT V LONDÝNĚ ODBÝT

Londýnský klub čeká na cennou trofej již delší dobu, ale větří, že by se třeba již v příští sezóně mohlo blýskat na lepší časy. „Pro nás je teď důležité dohrát sezónu tak, jak nejlépe to jde. V létě pak upravit tým, který bude v další sezóně bojovat o trofeje a bude dál růst,“ pokračoval na tiskové konferenci před nedělním zápasem Postecoglou.

Tottenham už vypadl v FA Cupu nebo Carabao Cupu. Může se tedy soustředit na anglickou nejvyšší soutěž a získat dostatek bodů, aby v další sezóně mohli figurovat i v pohárové Evropě. Zatím by to stačilo pouze na Evropskou ligu. Minulý ročník Premier League skončili Spurs na osmém místě v tabulce, v té současné jsou ambice mnohem vyšší.

„Čtvrté místo bychom brali, ale není to pro nás zlatý lístek od Willyho Wonky. Získáme tím jen to, že další rok budeme v Lize mistrů. Pokud ale nebudeme růst, ohřejeme se tam rok a neporosteme. Chceme vyhrávat trofeje. Ale ano, pokud se letos dostaneme do Ligy mistrů, znamená to, že máme výsledkový progres,“ uzavřel Postecoglou.

Foto: Profimedia