Poškodil Guardiola před lety Bayern? Na povrch vyplulo tvrzení, že zmařil příchod hvězdy do Bavorska

Pálení do svých bývalých řad? Možná se toto tvrzení nabízí po výroku někdejšího defenzivního štítu Manchesteru City na adresu trenéra Pepa Guardioly. Osmatřicetiletý Fernandinho totiž vyrukoval s názorem, že španělský stratég před lety zmařil příchod hvězdného Belgičana Kevina de Bruyneho do Bayernu Mnichov.

Poškodil Guardiola před lety Bayern? Na povrch vyplulo tvrzení, že zmařil příchod hvězdy do Bavorska

Před svým příchodem na Etihad Stadium předvedl De Bruyne svůj výjmečný talent ve Wolfsburgu, kde během pozoruhodné sezóny zaznamenal 16 gólů a 28 asistencí. Okamžitě se objevil i na radaru Bayernu, ale tehdy byl v Allianz Aréně právě Guardiola, který návrh na jeho pořízení vetoval a vyjádřil pochybnosti nad kvalitou tohoto hráče.

Bayern si byl ale moc dobře vědom jeho kvalit. Vždyť ve zmiňované sezóně dokonce padl s Wolfsburgem 1:4. Podle Fernandinha v té době už Guadiola moc dobře věděl, že i on se přesune na Ostrovy do Manchesteru City, proto hráče přenechal Citizens, aby z jeho talentu mohl následně výsledkově profitovat.

BAYERN ČEKÁ OBMĚNA, JAKOU NEPAMATUJE, MLUVÍ SE O KONCI GORETZKY ČI KIMMICHA, KTEŘÍ V ROLI LÍDRŮ ZKLAMALI, HLÁSÍ EXPERT

„Guardiola byl v Bayernu a De Bruyne Wolfsburgu. Skauti apelovali na to, aby jej bavorský gigant získal. Pep však s ledovým klidem oznámil, že ho nechce, že se mu nehodí do herní strategie a nevěří jeho potenciálu,“ nechal se slyšet Fernandinho v pořadu Denilson Show.

„Uplynul rok, De Bruyne jde do Manchesteru City a další rok tam jde i Guardiola. Ten chlap už věděl, že jde do City, proto si tam předem poslal i De Bruyneho,“ pokračoval Fenandinho. Belgický záložník se stal následně jednou z nejvýraznějších tváří Premier League. Za Citizens odehrál téměř 370 soutěžních zápasů, ve kterých posbíral 98 gólů a 165 asistencí.

Foto: Manchester City FC