Haaland se nebrání setrvání v Manchesteru City. V nové smlouvě ale požaduje úniková vrátka

Třiadvacetiletý norský klenot Erling Haaland patří v současné době mezi největší fotbalové hvězdy. Jeho střelecká produktivita bere dech a s ohledem na věk se dá stále konstatovat, že má ještě všechno před sebou. Angažmá v Manchesteru City by nemuselo být konečnou, jeho snem je Real Madrid, ale zatím to na stěhování nevypadá, ačkoliv si chce nechat v nové smlouvě zadní vrátka.

Haaland se nebrání setrvání v Manchesteru City. V nové smlouvě ale požaduje úniková vrátka

Norský reprezentant s klubovou minulostí v Salcburku či Dortmundu září na Ostrovech v barvách Manchesteru City. Svými góly se v minulé sezoně podílel na zisku ceněného treblu, v té aktuální se mu také herně daří a může sbírku trofejí rozšířit. Jednat se má ale také o novém kontraktu.

V létě 2022 přišel z Bundesligy na Etihad Stadium s vizitkou výborného střelce, ale asi nikdo nečekal, že se tak rychle aklimatizuje i na prostředí Premier League. Manchester City s kanonýrem podepsal pětiletý kontrakt a jeho agentka Rafaela Pimenta do něj vložila klauzuli, která hráči umožňuje v roce 2024 odejít mimo Anglii. Klauzule bude každým dalším rokem klesat na své hodnotě, což z Haalanda činí lákavý cíl pro evropské velkokluby v čele s Realem Madrid.

Nečekané tápání Brightonu? Faktor Evropa hraje zásadní roli

Podle španělského listu AS však odchod po této sezoně není na pořadu dne. Haaland má s Citizens jednat o novém, vylepšeném kontraktu, ale podmínkou je, aby podobná klauzule i nadále ve smlouvě figurovala. Norský kanonýr si tak dělá zadní vrátka, aby později mohl využit možnosti odejít, pokud se naskytne zajímavá nabídka.

Real Madrid si stanovil pro letošní rok hlavní cíl, kterým je příchod Kyliana Mbappého z PSG. Je ale možné, že za pár let k němu na San Bernabéu zamíří i Haaland. Bílý balet by tak mohl vytvořit hvězdný útok, který by byl postrachem pro každého soupeře.

Bílý balet bude muset v budoucnu řešit i další ústupky, pokud bude chtít Haalanda získat. Třiadvacetiletý útočník má v Manchesteru City stoprocentní práva na svou osobu a možné reklamy s tím spojené. Madridský gigant dává přednost sdílení těchto práv s hráči a konzultaci s nimi. Pokud však bude ve hře možnost získat tohoto střelce, mohou naznat změny i v tomto druhu klubové politiky.

Foto: Manchester City FC