Son si zatím hledat nové zázemí nemusí. V Londýně by si měl prodloužit pobyt minimálně o rok

Jednatřicetiletý jihokorejský útočník Heung-min Son si zatím nemusí hledat nové zázemí. Opora Tottenhamu se cítí v Londýně šťastná a spokojenost s jeho službami vykazuje i klub, který má v létě vyřešit otázku jeho budoucnosti. Podle listu Daily Mail se má hráč dočkat prodloužení spolupráce minimálně o další rok.

Son si zatím hledat nové zázemí nemusí. V Londýně by si měl prodloužit pobyt minimálně o rok

Son přišel do Tottenhamu v srpnu roku 2015 za 30 milionů eur a postupem času se stal klíčovou tváří týmu. Za osm a půl roku se vypracoval v tvář, kterou fanoušci velebí a označují jako klubovou legendu.

Třetí nejlepší střelec v historii Spurs za Harrym Kanem a Jimmym Greavesem už překonal na severu Londýna několik rekordů. Herně se mu daří také v této sezóně, kdy zaznamenal 13 gólů a 6 asistencí v 24 zápasech.

NÁVRAT TUCHELA DO LONDÝNA? MÁ TO JEDEN HÁČEK, STEJNĚ JAKO MOŽNÝ PŘESUN ZINČENKA DO BAYERNU

Po odchodu Harryho Kanea postupně převzal otěže hlavní palebné síly a vysloužil si také kapitánskou pásku. Tamní kouč Ange Postecoglou se již nechal slyšet, že by jen nerad o svou oporu přišel.

V uplynulých měsících se na Ostrovech objevovaly spekulace, že by Son mohl odejít do Saúdské Arábie. Tottenham však nechce toto dopustit a s hráčem se plánuje domluvit na nové smlouvě. Klub věří, že jihokorejského reprezentanta udrží, neboť i on sám se několikrát vyslovil, že by na této adrese rád pokračoval.

Foto: Tottenham Hotspur FC