Kanté, Benzema a spol. měli v asijské Lize mistrů nečekané volno. Jejich íránský hostitel nedopadl dobře...

Kontumační porážkou 0:3 a pokutou 200.000 dolarů (4,6 milionu korun) byl potrestán íránský klub Sepahán za neodehraný zápas asijské Ligy mistrů s Al-Ittihadem. Saúdskoarabský tým před měsícem odmítl k utkání nastoupit. Hostům podle médií vadila busta zabitého bývalého velitele elitních íránských jednotek Kuds Kásem Solejmaního, jež byla umístěna před východem z hráčského tunelu.

Kanté, Benzema a spol. měli v asijské Lize mistrů nečekané volno. Jejich íránský hostitel nedopadl dobře...

Zápas byl odložen, i když v hledišti stadionu čekalo zhruba 60.000 tisíc lidí na to, jak se domácí tým postaví mužstvu, v jehož základní sestavě měly být bývalé hvězdy Premier League či LaLigy Karim Benzema, N'Golo Kanté a Fabinho.

Asijská fotbalová konfederace pak uvedla, že utkání skupiny C bylo zrušeno "kvůli neočekávaným a nepředvídaným okolnostem." Po měsíci podle AP vynesla trest. Sepahánu navíc zakázala hostit tři zápasy Ligy mistrů. Klub se hodlá odvolat.

Pohárový kolaps Bayernu s outsiderem? Blamáž, ostuda, zklamání!

Generál íránských revolučních gard Solejmaní zahynul v lednu 2000 po americkém raketovém útoku bezpilotního letadla poblíž letiště v Bagdádu a íránský vládnoucí režim ho považuje za mučedníka. Vláda USA ho zařadila na seznam hledaných osob kvůli podpoře terorismu.

Vztahy mezi Saúdskou Arábií a Íránem byly dlouho napjaté a letošní ročník Ligy mistrů je první od roku 2016, kdy proti sobě týmy z těchto zemí nemusí hrát na neutrální půdě.

Zidane největším favoritem na převzetí Manchesteru United? Francouz vysvětluje, proč se tak nestane...