Velcí hráči by měli ukončit kariéru na vysoké úrovni, tvrdí Ibrahimović a kritizuje Ronalda, Neymara i Benzemu

Ronaldo, Neymar, Mané, Mahrez, Mitrovič, Ighalo, Tello, Kessié, Firmino, Benzema, Milinković-Savić, Kanté, Carrasco, Henderson, Brozovič, Laporte, Jota, Krychowiak, Rúben Neves nebo Stanciu.

Velcí hráči by měli ukončit kariéru na vysoké úrovni, tvrdí Ibrahimović a kritizuje Ronalda, Neymara i Benzemu

Toť nástřel několika známých jmen světového fotbalu, která jsou právě teď na Blízkém východě součástí saúdskoarabské nejvyšší soutěže Saudi Pro League.

Zlatan Ibrahimović, jenž vybojoval za svou dlouhou kariéru hned 13 ligových primátů, drtivou většinu z nich odsoudil a to i přesto, že řadu z nich dlouhá léta osobně zná.

Vydělat velké peníze v Arábii na úkor ukončení kariéry v nejsilnější možné lize se dvaačtyřicetileté hvězdě, jež ještě letos v březnu působila v Serii A, jednoduše příčí.

Bývalý dlouholetý reprezentant Švédska, jehož sbírka trofejí šla do desítek, o tom hovořil v říjnovém interview s Pierson Morganem, v rámci nějž nezapomněl připomenout, že podobné nabídky obdržel také on.

Argentina nezaváhala ani potřetí a opět neinkasovala, Brazílie doma poprvé nedokázala skolit Venezuelu

"Měl jsem nabídky z Číny i ze Saúdské Arábie, ale to nebylo mým cílem. Vždycky jsem říkal, že velcí hráči by měli ukončit kariéru na vysoké úrovni. Lidé by si je měli pamatovat pro jejich talent, ne kvůli tomu, kolik peněz vydělali," rýpl si Zlatan.

Byť nikoho nespecifikoval ani nejmenoval, všem zainteresovaným musí být jasné, na jaké tváře cílí. "Dlouhé roky jsem trénovali, aby si lidé pamatovali naše výkony na hřišti. Hráči, kteří dosáhli nejvyšší úrovně, si ji musí udržet i po odchodu do důchodu," pokračoval v kritice současných hvězd.

Kupříkladu osmatřicetiletý Portugalec CR7 měl mít nedávno rozmluvu s vedením Al-Nassru o tom, že by rád hrál na elitní úrovni až do příštího MS 2026 a že bude do té doby v Rijádu, kde přetavil dosavadních třicet vystoupení ve 25 branek a 8 gólových asistencí.

"Nemůžeš klesnout na takovou úroveň a následně ukončit svou kariéru. Kolik peněz ještě chceš? Rozumím některým hráčům, že jdou právě tam, protože si během svých kariér moc nevydělali, ale co ti ostatní? Rozdíl mezi mnou a jinými hráči je ten, že já peníze nepotřebuji, ale jsem moc drahý," nezapomněl si přihrát svou polívčičku sebevědomý "Ibra", který se v minulosti odebral na dvě sezony za oceán do MLS.

Sám někdejší prominentní útočník, jenž prošel elitními klubovými adresami v Nizozemsku, Itálii, Španělsku, Francii i Anglii, by neměl morální problém v Arábii hrát, nicméně lituje všechny, kteří tam působili v minulosti a nemohli si přijít na tak obrovské částky jako současná esa.

Čtyři aspekty, které v boji o jedničku Arsenalu hrají ve prospěch Rayi na úkor Ramsdalea