Benzema: Do pěti let bude mít saúdská liga ty nejkvalitnější hráče z celého světa, pak ji bude sledovat naprosto každý

Dlouhou dobu si mocní šejkové kupovali kluby z Evropy, které si snažili zdokonalit. Postupem času jim však došlo, že si mohou přitáhnout kvalitní fotbal i k sobě domů.

Benzema: Do pěti let bude mít saúdská liga ty nejkvalitnější hráče z celého světa, pak ji bude sledovat naprosto každý

Mohutná finanční injekce, kterou toto léto dostaly kluby z nejvyšší saúdské soutěže, byla jen začátkem toho, co teprve přijde. Nyní za penězi nechodí už jen „vysloužilí hráči“, jak je veřejnost doposud ráda nazývala, nyní už jsou více než ochotni přestoupit i mladé hvězdy.

Nejedná se sice o běh na krátkou trať, jelikož se stále budují pouhé struktury, ale už teď je jisté, jaký mají mocní šejkové záměr. Chtějí si vytvořit fotbalovou ligu, která si nejlepší hráče nejen nakoupí, ona je navíc i sama vyprodukuje. Takový Karim Benzema předpokládá, že to zabere přibližně pět let, pak bude hotovo.

„Saúdská liga je na té nejlepší cestě, aby se stala tou absolutně největší na celém světě. Je však třeba ještě navýšit počet profesionálních zahraničních hráčů v každém týmu, aby se naše soutěž mohla i nadále rozvíjet,“ uvedl bývalý útočník Realu Madrid na tiskové konferenci.

„Když jsem sem (do Al Ittihadu) přicházel, byla mi sdělena celá vize této ligy a musím říct, že se jedná o něco opravdu velkého. A když to vyjde, tak to do pěti let trumfne všechny velké fotbalové soutěže v Evropě. Ta struktura se tu teprve buduje, ale vzhledem k možnostem i plánům je jen otázkou času, než se tak vážně stane. Pak ji bude sledovat úplně každý,“ podotkl Benzema.

Podobná slova vyřkl během léta i sám Cristiano Ronaldo. „Evropský fotbal přišel o spoustu kvality. Jediná relevantní liga je ta anglická, Premier League. Zbytek už nemá ten oheň. Proto říkám, že do pěti let se saúdská liga dorovná všem velikánům v Evropě a kdo ví, možná je ještě překoná. Jsem si stoprocentně jistý, že tady leží budoucnost.“