Benzema o přesunu do Al-Ittihadu: Saúdská Arábie mě lákala celý život. Věděl jsem, že k ní mám blízko

Když v létě přišlo ze Saúdské Arábie laso, nebylo zřejmě na co čekat. Pětatřicetiletý francouzský útočník s alžírskými kořeny Karim Benzema nyní prozradil, že rozhodování bylo snadné a chce tamní nejvyšší soutěži pomoci pozvednout fotbal na evropskou úroveň.

Benzema o přesunu do Al-Ittihadu: Saúdská Arábie mě lákala celý život. Věděl jsem, že k ní mám blízko

V létě šokoval nejen fanoušky Realu Madrid, když se rozhodl po dlouhých čtrnácti letech opustit Real Madrid a vyslyšet volání z arabského světa. Vedení Bílého baletu si do poslední chvíle myslelo, že se s odchovancem Lyonu domluví na spolupráci o další rok, ale nakonec Benzema jako volný hráč zamířil do Al-Ittihadu.

Na nové adrese podepsal tříletý kontrakt a pro tamní klub byl výraznou posilou, která se v nové sezóně podílela již na třech gólech. Vítěz Zlatého míče z roku 2022 také prozradil, že jeho přesun na Blízký východ nebyl zase až tak překvapivým tahem.

„Saúdská Arábie mě vždy lákala jako země. Chtěl jsem sem jít ještě dřív, než jsem prvně kopl do míče jako profesionální hráč. Svou roli hraje i fakt, že je to muslimská země. Hned jsem tu pocítil tu lásku, kterou ke mně chová klub, ale i fanoušci. Tato země mě přijala s otevřenou náručí,“ nechal se slyšet Benzema na klubových stránkách Al-Ittihadu.

Během letního přestupového okna tamní kluby posilovaly ve velkém a podařilo se jim zlákat celou řadu jmen z Evropy, což by mělo vést ke zkvalitnění celé soutěže. „Chtěl bych pomoci k růstu saúdského fotbalu. Al-Ittihad přišel se zajímavou nabídkou a projektem, který mě oslovil. Lákalo mě být součástí tohoto příběhu. To byl důvod, proč jsem nemohl odmítnout,“ dodal francouzský reprezentant.

BELLINGHAM VS. LEGENDY REALU? NIKDO NEMĚL DO ANGAŽMÁ LEPŠÍ START

Foto: Roshin Saudi League