Arsenal se připravuje na další přestupovou bitvu se Starou dámou

Před necelými dvěma lety v boji o srbského kanonýra Dušana Vlahoviče uspěl turínský Juventus, nyní ale Arsenal touží po odplatě. V zimním přestupovém okně se mezi Gunners a Starou dámou rozhoří duel o ukrajinského záložníka Georgiye Sudakova.

Arsenal se připravuje na další přestupovou bitvu se Starou dámou

Arsenal loni v lednu toužil po útočníkovi a prioritou byl tehdy kanonýr Fiorentiny Dušan Vlahovič. Ten nicméně upřednostnil setrvání v Serii A za 66,6 milionu liber posílil turínský Juventus.

Od té chvíle se toho změnilo mnohé a londýnský velkoklub po příchodu Gabriela Jesuse už útočníka nehledá. Místo toho by ale v zimě rád posílil středovou linii. A jedním nákupem by se zároveň mohl i "pomstít" Juventusu.

Mikel Arteta si podle serveru TEAMtalk vyhlédl teprve jednadvacetiletého středopolaře Georgiye Sudakova, který mimochodem v dnešním utkání kvalifikace o evropský šampionát vstřelil v Edenu úvodní branku Ukrajiny proti Severní Makedonii.

Autor nakonec vítězné trefy obléká od svého mládí dres Šachtaru Doněck, nyní by si ale rád vyzkoušel zahraniční angažmá. Vedení Staré dámy již se Šachtarem navázalo kontakt, podle zástupců klubu se jedná o ideální náhradu za Paula Pogbu.

Proti ale každopádně bude Arsenal, jenž Sudakova sleduje od doby, co nabízel za Mykhaila Mudryka. Toho nicméně získala Chelsea a i ona hodlá za rodáka z ukrajinské Brjanky nabídnout. V modré zóně Londýna věří, že by Sudakov výrazně pomohl právě Mudrykovi.

Dalšími zájemci o služby nadějného středopolaře jsou také Tottenham, Manchester City a Brighton. Posledně jmenovaný celek vede Roberto De Zerbi, který se Sudakovem spolupracoval právě v Šachtaru Doněck. Pokud by ale šlo do tuhého, favority hledejme jinde. Bojovat mezi sebou budou především Arsenal a Juventus.