Pohárový kolaps Bayernu s outsiderem? Blamáž, ostuda, zklamání!

Celé Německo je v šoku. Hvězdami nabitý Bayern Mnichov se ve středu rozloučil s tamní pohárovou soutěží, když prohrál na půdě třetiligového 1. FC Saarbrücken 1:2. „Tohle se nemělo stát,“ kroutil hlavou Thomas Müller po závěrečném hvizdu. „Vytvořili jsme si dostatek šancí i pološancí. Je to velmi hořké, ale už to nemůžeme napravit,“ přidal se s hodnocením nepovedeného představení trenér bavorského obra Thomas Tuchel na oficiálním webu Bayernu

Pohárový kolaps Bayernu s outsiderem? Blamáž, ostuda, zklamání!

Je to potřetí za čtyři sezony, kdy Bayern vypadl z poháru ve druhém kole a poprvé za 23 let, kdy byl vyřazen týmem ze třetí ligy nebo nižší. Naposledy se mu podobný trapas stal 1. listopadu 2000, kdy Mnichovští selhali v duelu proti tehdy Magdeburgu. „Můžeme Saarbrückenu jen pogratulovat. Pokud Bayern Mnichov prohraje v Saarbrückenu, určitě jsme udělali něco špatně," mračil se do kamery ARD Müller.

Pro klubové stránky se rozpovídal obšírněji. „Důvodů, proč jsme selhali, lze najít víc. Stejně jako věcí, které jsme měli udělat lépe. Nedali jsme šance, měli jsme převahu… Je to pro nás brutální rána, ale můžeme si za to sami,“ konstatoval s tím, že je třeba přepnout v hlavě na nejbližší bundesligový zápas. Ten prý musí Bayern vyhrát.

Schick se zranil na tréninku Bayeru a s jistotou nezasáhne do závěru kvalifikace o Euro 2024

Bayern šel do sezony s tím, že chce získat pohárovou trofej. Velký sen se ale nečekaně brzy rozplynul. „Moc jsme se chtěli dostat do berlínského finále, jsme obrovsky zklamaní. Je to hořká porážka,“ mrzelo trenéra Thomase Tuchela. Když se měl zamyslet, proč jeho tým propadl, neměl hned po závěrečném hvizdu jasno. „Můžete najít sto důvodů nebo taky žádný nenajdete. Šancí jsme měli dost, ve druhé půli nám chyběl důraz. Můžeme soupeři jen pogratulovat.“

Naopak v současnosti patnáctý tým třetí německé ligy se topil ve štěstí. „Je to senzační pocit. O něčem podobném se nám možná někdy zdálo, ale nemůžeme uvěřit tomu, co se nám povedlo. Je to fenomenální,“ zářil spokojeností sportovní ředitel vítězů Jürgen Luginger.

„Je to prostě šílené. Museli jsme zápas ukončit po devadesáti minutách, nic dalšího už bychom nezvládli. Ten zápas nás stál ohromné množství sil, jsem na tým obrovsky hrdý. Povedlo se nám něco neuvěřitelného,“ smál se Rüdiger Ziehl, trenér, 1. FC Saarbrücken.

Mezi nejlepších šestnáct celků německé pohárové soutěže postoupilo šest klubů z nejvyšší soutěže, osm ze druhé bundesligy, jednoho zástupce má třetí nejvyšší soutěž a jeden postup vybojovat celek z regionální ligy. S pohárem se již rozloučil kromě Bayernu třeba i tým RB Lipsko, který naposledy soutěž vyhrál.